Femke Bol klaar voor gouden missie voor WK-finale: 'Dit gaat haar dag worden'

Femke Bol
© IMAGO - Femke Bol in Tokio
Tom Visser Tom Visser
19 sep. 2025, 12:10

Femke Bol heeft zich eenvoudig geplaatst voor de finale van de 400 meter horden op het WK atletiek in Tokio. De Nederlandse atlete is torenhoog favoriet en kan vrijdag om 14.27 uur haar wereldtitel prolongeren. Daarmee treedt ze in de voetsporen van Dafne Schippers, tot nu toe de enige Nederlandse die twee keer achter elkaar wereldkampioene werd in de atletiek.

Tien jaar geleden lukte het Schippers om wereldtitels te behalen op de 200 meter (2015, 2017). Bol veroverde in 2023 haar eerste wereldgoud en staat nu op de drempel om Nederland opnieuw een historische dubbelslag te bezorgen. Als Bol vandaag weer goud wint, is dat een fenomenale prestatie, want Schippers was tot nu toe de enige die dit kunstje flikte.

Artikel gaat verder onder video

Focus en precisie

Coach Laurent Meuwly benadrukt dat Bol volledig taakgericht werkt en niets aan het toeval overlaat. "Vanaf oktober zijn we gaan trainen met de gedachte dat we het gat naar Sydney moesten dichten", vertelt hij. "Toen in juni duidelijk werd dat McLaughlin niet op de horden zou uitkomen in Tokio, konden we dat loslaten. Maar al het werk dat Femke erin gestoken heeft om beter te worden, is natuurlijk niet voor niets geweest." Bol zelf oogt ontspannen en liet in haar halve finale al zien dat ze in bloedvorm verkeert, waarbij ze zelfs de laatste meters inhoudt.

Lees meer: Femke Bol krijgt voor de finale een grote waarschuwing vanuit ongewenste hoek

De Amerikaanse Dalilah Muhammad (35, olympisch kampioene 2016), Anna Cockrell en Gianna Woodruff uit Panama staan in de finale tegenover Bol. Op papier komen ze allemaal tekort: hun seizoens- en persoonlijke toptijden liggen minstens een halve seconde boven die van de Nederlandse. Het wereldrecord staat sinds 2023 op naam van Sydney McLaughlin-Levrone (50,37). Bol verbeterde vorig jaar haar Europees record naar 50,95 en hoopt tijdens de finale onder haar huidige seizoensbeste van 51,91 te duiken. Zelf relativeert ze haar ambities: "Ik vind de 400 meter vlak het minst leuke onderdeel. Ik blijf me voorlopig echt volledig richten op de horden."

Blik vooruit

Bol mikt niet alleen op Tokio, maar ook al op de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, waar ze haar erelijst kan vervolmaken. "Ik hoop dat Sydney McLaughlin terugkomt en nog een keer in de 49 seconden loopt. Als iemand dat kan, is zij het", zei Bol onlangs. Eerst wacht echter haar eigen kans op vrijdag, in een finale die alle tekenen heeft om opnieuw historische waarde te krijgen.

Lees meer over:

Femke Bol

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.