Femke Bol staat vrijdag in de finale van de 400 meter horden op het WK atletiek in Tokio. De Nederlandse was in de halve finale overtuigend de snelste en geldt nu als dé topfavoriet om haar wereldtitel te prolongeren. Toch kreeg Bol vanuit onverwachte hoek een waarschuwing: oude plaaggeest Sydney McLaughlin-Levrone denkt namelijk aan een comeback op Bols favoriete onderdeel.
De Amerikaanse atlete maakte in Tokio furore door op de 400 meter vlak de snelste tijd in veertig jaar neer te zetten. Het leverde haar meteen wereldgoud op bij haar WK-debuut op die afstand. Al jaren is McLaughlin-Levrone dé angstgegner van Bol; telkens als ze elkaar troffen op de horden, trok de Amerikaanse aan het langste eind.
Waarschuwing richting Los Angeles 2028
Na haar indrukwekkende overwinning keek McLaughlin-Levrone al vooruit. "We moeten het hebben over het schema op de Spelen van LA", zei ze. "Misschien kan ik zowel de 400 meter als de 400 meter horden lopen. Ik zou dan wel wat vrije dagen nodig hebben tussen die onderdelen, want er is op beide nummers een sterk deelnemersveld."
Lees meer: WK-atletiek: Femke Bol bereikt finale 400 meter horden en komt vrijdag in actie
Als McLaughlin-Levrone daadwerkelijk kiest voor een dubbel, dan krijgt Bol in 2028 dus opnieuw te maken met haar grootste concurrent. Vooralsnog verloor de Nederlandse op grote toernooien altijd van de Amerikaanse, onder meer in Tokio, Eugene en Parijs. Buiten die onderlinge ontmoetingen is Bol al jaren onverslaanbaar. Ze won dertig Diamond League-races op rij, werd tweemaal Europees kampioene en is regerend wereldkampioene. Toch ontbreekt er één ding: een overwinning op McLaughlin-Levrone.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.