Gian van Veen haalt hard uit naar 'huilende' Luke Littler: 'Geen goede verliezer'

Luke Littler en Gian van Veen
© IMAGO x MeeMetOranje - Luke Littler en Gian van Veen
Foto van Tom Visser Tom Visser
3 apr. 2026, 08:08
3 apr. 2026, 08:11

Gian van Veen heeft donderdagavond indruk gemaakt in de Premier League Darts door Luke Littler in Manchester uit te schakelen. De Nederlander won in de eerste ronde na een beladen beslissende leg van de Engelsman, die voor eigen publiek zichtbaar gefrustreerd reageerde.

Van Veen verloor later wel de finale van Gerwyn Price, maar juist zijn duel met Littler zorgde voor de meeste aandacht. "Ik mis dubbel-15 aan de binnenkant en dan zie ik hem richting het publiek juichen. Dat vind ik niet normaal. En dan maakt hij ook nog dat huilgebaar.. Hij is een geweldige darter, maar vandaag laat hij zien dat hij geen goede verliezer is", zegt Van Veen daarover tegenover Viaplay.

Artikel gaat verder onder video

Wedstrijd op hoogspanning

De wedstrijd tegen Littler kende een opvallend verloop. Van Veen schoot uit de startblokken en kwam al snel op een 4-1 voorsprong tegen de nummer één van de wereld. Toch vocht Littler zich terug naar 5-5, waardoor een beslissend elfde leg nodig was. In die slotfase liep de spanning flink op, zeker nadat Van Veen een belangrijke pijl op dubbel-15 miste en vervolgens zag hoe Littler het publiek opzweepte.

Dat schoot bij Van Veen duidelijk in het verkeerde keelgat. De Nederlander keek boos om, waarna Littler reageerde met een wegwerpgebaar en een huilgebaar. Uiteindelijk trok Van Veen alsnog aan het langste eind, mede doordat Littler zelf matchdarts onbenut liet. Na afloop bleef de reactie van de Engelsman beperkt tot een kort handje, terwijl zijn frustratie duidelijk zichtbaar was.

Van Veen stoorde zich vooral aan het juichen na zijn gemiste dubbel. "Juichen om een misser van een tegenstander, daar stoor ik me enorm aan. Dus daarom keek ik hem boos aan. Dat hij dan daarna drie pijlen op een dubbel mist, dat is zijn probleem", aldus Van Veen.

Ook in zijn interview bij Sky Sports kwam de Nederlander nog terug op het gedrag van Littler. "Hij keek na zijn missers naar mij alsof ik het probleem was, maar ik weet niet wat ik fout heb gedaan", zegt Van Veen. Tegelijkertijd probeerde hij het incident ook weer iets kleiner te maken. "Ik hou echt van Luke, hij is een geweldige speler. Hij is geweldig voor de sport, met alle aandacht die hij heeft gebracht. Maar verliezen hoort er ook bij en vandaag was het mijn dag."

Lees meer over:

Darts Gian van Veen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.