Raymond van Barneveld over bedreigingen: 'Moest vluchten naar Zuid-Afrika'

Raymond van Barneveld tijdens Euro Tour
© IMAGO - Raymond van Barneveld tijdens Euro Tour
Tom Visser Tom Visser
19 jul. 2025, 09:33

Voor Raymond van Barneveld blijft de World Matchplay het grote toernooi dat hij nooit heeft gewonnen. In 2010 stond hij er dichtbij met een plek in de finale, maar die periode in zijn leven herinnert hij zich vooral vanwege nare omstandigheden.

"We werden in die tijd bedreigd door diverse mensen, dat was heel heftig. Toen ben ik naar Zuid-Afrika gegaan om wat af te koelen", vertelt Barney aan Sportnieuws.nl. "In mijn woning werd ik bedreigd en dat kreeg veel aandacht in de pers. Ik heb zelfs de politie in moeten schakelen om me veilig te voelen. Werner van de Europese dartsbond PDC hielp me ontzettend", legt Van Barneveld uit. "Hij kwam met een mooie aanbieding om naar Zuid-Afrika te gaan, met kaartjes voor Nederland – Uruguay en de finale. Daar ben ik hem nog steeds heel dankbaar voor."

Artikel gaat verder onder video

Die zomer combineerde Van Barneveld zijn verblijf in Zuid-Afrika met het WK voetbal. "Ik vloog daarna direct door naar de Matchplay. Op de eerste avond gooide ik een negendarter en uiteindelijk werd ik tweede, achter Phil Taylor. Daarna is het me daar nooit meer echt gelukt." Toch heeft hij nog steeds een 'trauma' aan de finale van het WK in Johannesburg, waar Nederland van Spanje verloor. "Ik ging vol goede moed naar de finale, helaas schoot Arjen Robben die bal er niet in. Dat blijft pijn doen."

Lees meer over:

Sportnieuws Darts

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.