Max Verstappen maakt dit weekend in Abu Dhabi nog altijd kans op zijn vijfde wereldtitel op rij, al moet er daarvoor van alles in zijn voordeel vallen. De Limburger begint de Grand Prix met twaalf punten achterstand op Lando Norris en heeft dus een dosis geluk nodig. Opvallend genoeg doet hij dat zonder de aanwezigheid van zijn ouders aan de kant van de baan én zonder speciale peptalk vooraf, terwijl binnen de familie eigenlijk niemand nog had gerekend op dit onverwachte titelshot.
Verstappen vertelde eerder al dat zijn ouders niet in Abu Dhabi zullen zijn. "Mijn vader heeft een rally in Afrika en mijn moeder is thuis [op de honden aan het passen]. Het was ook niet gepland dat ze zou komen. Ik had namelijk niet gepland dat ik nog in titelgevecht zou zitten", zei hij met een lach tijdens de persconferentie. Zelf relativeert hij de situatie volledig en wijst hij op alles wat hij al heeft bereikt. "De trofee is dezelfde, ik heb er vier thuis. Ik heb al alles bereikt wat ik wilde."
Geen peptalk voor Verstappen
Ook een extra bemoedigend woordje richting dit beslissende raceweekend in Abu Dhabi bleef uit. Verstappen legt uit dat dat simpelweg niet bij hun gezin past. "Zo zijn wij niet. Ze weten dat ik alles geef wanneer ik in de auto zit. Ik praat met hen over andere dingen. Ze hoeven mij helemaal niet te motiveren. Zo werkt het gewoon niet bij ons."
Natuurlijk betekent dat niet dat de steun ontbreekt. Volgens Verstappen staan zijn ouders altijd achter hem, ook al zijn ze er niet fysiek bij. "Natuurlijk supporten ze mij altijd. Mijn moeder brandt altijd een kaarsje voor elk raceweekend. Ik denk dat ze hun zoon gewoon vertrouwen", besluit de viervoudig wereldkampioen.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.