De Grand Prix van Abu Dhabi vormt de allesbeslissende ontknoping van dit Formule 1-seizoen. In die slotrace maakt Max Verstappen, ondanks een grote achterstand eerder dit jaar, nog altijd kans op de wereldtitel. Toch leeft hij opvallend rustig naar het weekend toe. Terwijl Lando Norris als WK-leider met een voorsprong van twaalf punten aan de finale begint en zich geen fout kan permitteren, kijkt Verstappen zonder druk naar de seizoensapotheose: hij weet dat hij een off-day van Norris nodig heeft om zelf kampioen te worden.
Het contrast tussen beide kampen is groot. Bij McLaren is de druk enorm, terwijl Verstappen het allemaal benadert met een bijna ontspannen houding. In gesprek met onder meer Motorsport.com legt hij uit waarom. "Ik ben heel relaxed. Ik heb niets te verliezen, dus ik geniet er gewoon van om hier te zijn. Maar eigenlijk gaat het voor mij niet eens om hier zijn; ik heb vooral genoten van de tweede seizoenshelft. Hoe we het als team hebben omgedraaid na moeilijke tijden, hoe teleurstelling na races weer heeft plaatsgemaakt voor plezier en het weer kunnen winnen. Dat is fantastisch. Alles wat er nu gebeurt, is een bonus."
Geen favoriet, maar alles-of-niets-scenario
Volgens Verstappen maakt juist die situatie het voor hem overzichtelijk. Hij weet dat hij niet de favoriet is, maar wél iemand die niets meer te verliezen heeft. "Dat ik hier zit en vecht om de titel, maakt het heel simpel voor mij: we proberen er een goed weekend van te maken. Maar ik heb het niet echt in eigen hand, dus ik probeer vooral te genieten." Die instelling past bij de manier waarop Red Bull zich in de tweede seizoenshelft terug in de titelstrijd knokte, nadat de achterstand op Oscar Piastri na Zandvoort nog 104 punten was.
Ook in zijn voorbereiding kiest Verstappen voor rust en normaliteit. Geen onrustige schema’s of extra mediaverplichtingen, maar juist tijd voor andere belangrijke dingen in zijn leven. "Ik heb tijd met mijn dochter doorgebracht, wat dingen geregeld voor ons GT3-programma van volgend jaar en wat plannen gemaakt voor mijn simteam. Gewoon vrij simpele dingen, eerlijk gezegd."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.