Het Nederlands elftal speelt in maart twee oefenwedstrijden in eigen land ter voorbereiding op het WK 2026. Oranje treedt op vrijdag 27 maart in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam aan tegen Noorwegen en ontvangt vier dagen later, op dinsdag 31 maart, Ecuador in het Philips Stadion in Eindhoven. Beide duels beginnen om 20.45 uur.
De KNVB maakte de oefenplanning vrijdagochtend bekend vanuit Zeist. De wedstrijden passen in de aanloop naar de FIFA World Cup 2026, waar Nederland vorige week bij de loting in Washington in groep F werd ingedeeld. Oranje neemt het daar op tegen Japan, Tunesië en de winnaar van play-off B, waarin Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië strijden om één WK-ticket. Noorwegen en Ecuador zijn, net als Nederland, komende zomer eveneens van de partij op het eindtoernooi. Noorwegen komt op het WK uit in groep I, samen met Frankrijk, Senegal en de winnaar van play-off 2 (Bolivia, Suriname of Irak). Ecuador is ingedeeld in groep E en treft daar Duitsland, Curaçao en Ivoorkust. Voor bondscoach Ronald Koeman bieden de duels met twee WK-gangers een serieuze test om zijn selectie te scherpen richting de groepsfase.
Bekende tegenstander voor Nederland
Nederland en Noorwegen stonden in de vorige WK-cyclus ook al tegenover elkaar. In de kwalificatie voor het WK in Qatar eindigde het treffen in Oslo op 1 september 2021 in 1-1, dankzij doelpunten van Erling Haaland en Davy Klaassen. In de return in Rotterdam, op 16 november 2021, besliste Oranje in de slotfase het duel met 2-0 via treffers van Steven Bergwijn en Memphis Depay. Die overwinning leverde Nederland uiteindelijk het WK-ticket voor 2022 op.
Ecuador is een bekende oefentegenstander voor Oranje. De laatste ontmoeting vond plaats op het WK 2022 in Qatar, waar Nederland en Ecuador elkaar in de groepsfase troffen. In het Khalifa International Stadium werd het op 25 november 2022 1-1, met doelpunten van Cody Gakpo en Enner Valencia. Ook in 2014, in de voorbereiding op het WK in Brazilië, eindigde een oefenduel in Amsterdam in 1-1. Destijds zorgden Jefferson Montero en Robin van Persie voor de treffers. Alleen de allereerste ontmoeting tussen beide landen leverde een winnaar op: op 1 maart 2006 won Nederland in de ArenA met 1-0 dankzij een doelpunt van Dirk Kuyt.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.