Donyell Malen maakt per direct de overstap van Aston Villa naar AS Roma. De Italiaanse club huurt de Nederlandse aanvaller tot het einde van het seizoen, met de optie tot een definitieve transfer bij plaatsing voor Europees voetbal. De deal, die op 16 januari 2026 officieel werd, betreft een huursom van twee miljoen euro en een afkoopsom van 25 miljoen euro.
Malen, die op 19 januari 2026 27 jaar wordt, had het dit seizoen moeilijk bij Aston Villa. In 21 Premier League-duels begon hij er slechts vijf keer in de basis en moest hij het vaak doen met invalbeurten. Ondanks zijn rol als 'schaduwspits' achter Ollie Watkins, werd hij in november nog verkozen tot Speler van de Maand door de fans na sterke optredens als invaller. In totaal speelde hij 46 wedstrijden voor Aston Villa, waarin hij 10 keer scoorde.
Transfer Malen naar AS Roma
De transfer naar AS Roma komt voor Malen op een moment dat de club op zoek is naar aanvallende versterkingen. Trainer Gian Piero Gasperini had naast Malen ook Joshua Zirkzee en Giacomo Raspadori op zijn verlanglijst staan, maar de situatie rond Zirkzee is nu wat onzekerder geworden na het ontslag van trainer Ruben Amorim. AS Roma staat momenteel vijfde in de Serie A, met een punt achterstand op de top vier. De Romeinen hebben de minst gepasseerde defensie van de competitie, maar werden onlangs wel uitgeschakeld in de Coppa Italia.
Stand Serie A 2025/2026
Positie | Team | Gespeeld | Doelsaldo | Punten |
|---|---|---|---|---|
3 | Napoli | 20 | 13 | 40 |
4 | Juventus | 20 | 16 | 39 |
5 | Roma | 20 | 12 | 39 |
6 | Como | 20 | 12 | 34 |
7 | Atalanta | 20 | 6 | 31 |
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.