De druk op Arne Slot is enorm toegenomen na de pijnlijke 1-tegen-4-nederlaag van Liverpool tegen PSV in de Champions League. De Engelse media spreken van een totale crisis, halen hard uit naar de Nederlandse coach en schrijven dat hij mogelijk nog maar een week heeft om zijn baan te redden. Volgens verschillende kranten ligt er een streng ultimatum dat tot 3 december loopt, waarin Slot zes punten moet pakken om zijn toekomst bij Liverpool veilig te stellen.
Vooral de Liverpool Echo spaart de trainer niet en zet de toon in de discussie over zijn positie. De krant schrijft: "Slot heeft misschien nog maar één week om zijn baan te redden. Genoeg is genoeg. Terwijl de Liverpool-spelers ontroostbaar Anfield verlieten na een volkomen vernederende tweede helft, suggereerde het feit dat er zo weinig thuisfans binnen waren gebleven dat de algemene stemming hetzelfde is. Iedereen die getuige was van deze beschamende horrorshow zal nu ongetwijfeld hetzelfde denken. Slot staat op de rand van de afgrond." Met zulke woorden maken de Engelse media duidelijk dat het vertrouwen in de Nederlander zwaar onder druk staat.
Horroravond voor Slot
De cijfers onderstrepen hoe diep Liverpool in de problemen zit, het duel met PSV was de derde nederlaag op rij met drie doelpunten verschil, iets wat volgens Engelse media niet meer is voorgekomen sinds het seizoen 1953/1954, toen de club degradeerde, de Daily Mail sprak van een "Anfield-horrorshow" en een "totale crisis" voor Slot na de avond tegen PSV, op de persconferentie noemde de trainer de nederlaag zelf een "shock", maar de krant trok dat in twijfel en schreef: "Een shock? Kun je het nog wel zo noemen na de slechtste reeks in 71 jaar?"
Lees meer: Vurnon Anita zet na 20 jaar punt achter profcarrière: 'Gezin moet voorop komen'
De analyse van de Daily Mail werd nog scherper in de beschrijving van het spel van Liverpool, de krant concludeerde: "Liverpool had niets in te brengen, helemaal niets. Negentig minuten lang een gebrek aan aanvallende kracht en negentig minuten lang rampspoed achterin. Dat is het soort giftige combinatie dat de positie van Slot naar het punt van onherstelbare schade drijft." Ook de manier waarop Slot langs de lijn stond, werd onder het vergrootglas gelegd met de vernietigende typering: "Hij oogde verlamd, als een man die een trein ziet naderen zonder uitweg."
Lees meer: Niet Denzel Dumfries, maar dit is de beste rechtsback van Europa: 'In topvorm'
Niet alleen journalisten, ook oud-topvoetballers mengen zich in het debat over de situatie van Slot. Bij beIN Sports was Ruud Gullit duidelijk in zijn oordeel over de Nederlandse trainer en Liverpool. Hij zei: "Hij is een aardige kerel en een goede coach. Maar als je zoveel geld uitgeeft en het werkt niet, en je krijgt het niet meer omgedraaid, dan wordt het alleen maar erger." Liverpool-legende Steven Gerrard koos in The Sun voor iets mildere woorden, maar waarschuwde wel voor de ernst van de situatie. Hij zei: "Ik gebruik het woord 'crisis' liever niet, want voor mij betekent dat dat een club jaren nodig heeft om weer aan de top te komen, en ik denk niet dat Liverpool op dat punt zit. Ze hebben nog steeds geweldige spelers en het merendeel van deze selectie heeft de titel gewonnen. Maar 'crisis' is een sterk woord en heel respectloos tegenover sommige spelers die veel hebben gepresteerd voor deze club, en tegenover de manager die ook heeft geleverd."
Kritiek op Virgil van Dijk
Een andere krant, de Daily Express, zette boven een analyse de kop "Slot weet er geen raad mee" en stelde dat spelers niet langer door het vuur gaan voor hun trainer. Typerend was volgens de krant het optreden van aanvoerder Virgil van Dijk; de verdediger veroorzaakte een onnodige strafschop met hands en maakte daarna een lompe overtreding waarvoor hij geel kreeg. In Engeland wordt dat gezien als teken dat zelfs de zo stabiele Big Virg zijn kalmte kwijt is, wat de indruk versterkt dat de problemen bij Liverpool immens zijn en dieper gaan dan alleen tactiek of vorm.
Lees meer: Oranje-international zakt door het ijs bij Liverpool - PSV: 'Vertoont raar gedrag'
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.