Jorrel Hato kijkt reikhalzend uit naar zijn avontuur bij Chelsea. Een directe basisplek tegen Crystal Palace lijkt er nog niet in te zitten, maar de jonge verdediger heeft grote ambities. "Als team kunnen we vier prijzen winnen en daar gaan we voor. Voor mezelf is alles nu nog nieuw, maar uiteindelijk wil ik mezelf laten zien in de Premier League en zo veel mogelijk minuten maken", begint de Oranje-international tegenover De Telegraaf
De overgang van Ajax naar Chelsea was niet overhaast. "Ik heb er best lang over nagedacht wat ik deze zomer zou doen. Nadat ik tweeënhalf jaar bij Ajax in het eerste had gespeeld, voelde ik dat ik klaar was voor een nieuwe uitdaging, een nieuwe stap, een nieuw avontuur. En de eerste indruk bij Chelsea is heel goed. Tijdens de gesprekken voor mijn transfer voelde ik al dat het een heel warme club is die goed bij me past."
Jorrel Hato niet wakker van transferbedrag
Dat Hato voor 44 miljoen euro werd verkocht, doet hem persoonlijk weinig. "Dat ik voor dat bedrag ben verkocht, is natuurlijk goed voor Ajax, omdat het de club financieel helpt. Maar ik zie mezelf niet als de ‘Man van 44 miljoen’, hoor. Eerlijk gezegd heb ik daar niet zo veel mee. Het zegt me eigenlijk heel weinig."
Premier League als ultieme stap
De keuze voor Engeland legde hij ook uit aan bondscoach Ronald Koeman. "De Premier League is de beste competitie ter wereld. En net als tegen Duitsland en Spanje kan ik me daar meten met de beste van de beste spelers. En die uitdaging wil ik aangaan." Hato refereert hier aan de interlands in de Nations League, waarin hij indruk maakte: "De wedstrijden met het Nederlands elftal tegen Duitsland en Spanje waren duels op het hoogste niveau, waarin ik mezelf kon laten zien. En ik denk dat ik dit ook heb gedaan."
Ajax-vrienden en Winston Bogarde
Wat Hato het meest mist aan Amsterdam? "Eigenlijk iedereen met wie ik in mijn zeven jaar bij Ajax heb gewerkt. En Kenneth Taylor, Brian Brobbey en Owen Wijndal in het bijzonder, want daar ben ik de laatste seizoenen veel mee opgetrokken. Dat was mijn groepje." Een belangrijke rol in zijn ontwikkeling was weggelegd voor Winston Bogarde: "Ik trainde voornamelijk in de vakanties met Winston. Om fit te blijven, maar ook om aan bepaalde punten te werken. De trainingen waren heel erg op mijn posities – linksback en linker centrale verdediger – gericht. En tijdens het seizoen bespraken we naar aanleiding van de beelden wat ik goed deed en wat beter kon."
Lees ook: De route van Oranje richting het WK 2026: speelschema en tegenstanders
Hato beseft dat het nog beter kan en moet, zeker nu hij op het hoogste niveau speelt. "Vorig jaar lag de nadruk al op één-tegen-één verdedigen en dat ging steeds beter. Maar nu kom ik elke week tegen nóg betere spelers te spelen. Dus moet ik een hoger niveau aantikken. Maar eigenlijk geldt dat voor alle aspecten."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.