Oranje hoort verdeeld geluid over laatste WK-tegenstander: 'Het lek is boven'

Het Nederlands elftal viert een doelpunt
© IMAGO - Het Nederlands elftal viert een doelpunt
Foto van Tom Visser Tom Visser
28 mrt. 2026, 13:00

Het Nederlands elftal weet nog niet of het op het WK van komende zomer in de groepsfase tegenover Zweden of Polen komt te staan, maar daar werd alvast volop over gespeculeerd. Mike Verweij en Jeroen Kapteijns bespraken welke tegenstander zij liever zouden zien en kwamen daarbij allebei tot een iets andere afweging. Het is wel duidelijk dat naast Japan en Tunesië nog één plek in de poule moet worden ingevuld.

Verweij begint duidelijk: "Nederland heeft in het verleden al een paar keer tegen Polen gespeeld. Dat vind ik geen geweldige tegenstander", zo zegt hij in de podcast Kick-off van De Telegraaf. Daarbij haalde hij ook aan dat Ronald Koeman zich niet echt liet verleiden tot een duidelijke voorkeur. "Koeman liet zich geen uitspraak ontlokken, over 'wat is nou degene die je graag wil treffen op het WK?'. Hij zei dat hij Polen liever niet had, omdat hij daar in het verleden al tegen heeft gespeeld."

Artikel gaat verder onder video

Weinig reden tot zorg voor Nederland

Toch ziet Verweij ook weinig reden tot zorgen als Zweden uiteindelijk de tegenstander wordt. "Alleen Zweden heeft in de kwalificatiereeks geen één wedstrijd gewonnen. Die zitten er alleen vanwege de Nations League." Daarmee doelde hij op het opmerkelijke pad van de Scandinaviërs, die via een omweg alsnog uitzicht houden op een WK-ticket. Zweden eindigde in de kwalificatiereeks als hekkensluiter in een groep met Zwitserland, Kosovo en Slovenië, maar profiteerde daarna van het gewonnen Nations League-traject in Divisie C. Daardoor kwam het land alsnog in de play-offs terecht. In de halve finale werd Oekraïne met 1-3 verslagen, waardoor Zweden nu in de finale tegenover Polen staat.

Verweij bleef nuchter over de kracht van de Zweden, ook al wees presentator Hein Keijser erop dat er inmiddels een nieuwe bondscoach voor de groep staat. "Zweden is natuurlijk ook geen wereldploeg", zei Verweij. Toen de naam van Graham Potter viel, grapte hij: "Ja, het lek is boven." Daarna volgde zijn analyse van de zege op Oekraïne: "Het is wel knap dat ze daarvan wonnen." Vervolgens trok hij een heldere conclusie: "Dat is geen heel makkelijke tegenstander, maar zowel Zweden als Polen mag op het WK geen enkel probleem zijn voor het Nederlands elftal."

Zweden lastiger dan Polen?

Kapteijns keek er toch iets anders naar. Hij denkt dat juist een ploeg die op het juiste moment in vorm raakt, gevaarlijk kan worden. "Je ziet dat een ploeg die naar het einde toe in vorm moet komen, dat die vaak succes hebben. Misschien is dat met Zweden ook wel het geval, dat ze toch een beetje de wind in de zeilen krijgen." Daarom houdt hij juist rekening met een lastigere avond tegen de Scandinaviërs. "Dat Zweden toch wat lastiger is dan Polen."

Lees meer over:

Ronald Koeman

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.