In de podcast KieftJansenEgmondGijp hebben René van der Gijp en Wim Kieft hun zorgen geuit over de huidige situatie van Sem Steijn bij Feyenoord. De jonge middenvelder, die eerder dit seizoen nog als aanvoerder werd gepresenteerd door trainer Robin van Persie, zit nu op de bank en lijkt niet meer de stappen te kunnen maken die velen van hem verwachtten.
Steijn maakte deze zomer de overstap van FC Twente naar Feyenoord voor een bedrag van ongeveer tien miljoen euro. Zijn start bij de Rotterdamse club was veelbelovend, maar de recente ontwikkelingen zijn teleurstellend. Van der Gijp is van mening dat de speler, die nu 23 jaar is, te oud is om nog een groot sprongetje in zijn ontwikkeling te maken; een zorgwekkende boodschap. "Aan de Steijn van Twente heb je niks", stelt hij. Kieft voegt hieraan toe dat de handelingssnelheid van de middenvelder laag is, wat hem nu bij Feyenoord in de problemen brengt. Ook Kieft heeft dus zijn zorgen: "Zijn handelingssnelheid is laag, nu hij bij Feyenoord zit."
Steijn niet opgevallen in topwedstrijden
Pierre van Hooijdonk, die eerder bij Studio Voetbal sprak over Steijn, was ook verrast door zijn situatie. Hij gaf aan dat je, gezien de status van Steijn als aanvoerder, niet zou verwachten dat het zo snel zou kunnen gaan. "Als je die status hebt, verwacht je niet dat hij na negen wedstrijden in een topper geslachtofferd wordt. Maar ik ben niet verrast over de reden waarom. Bijvoorbeeld Luciano Valente en Ismael Saibari hebben ook het loopvermogen. Steijn heeft best veel, maar dat ontbreekt."
Lees ook: Quilindschy Hartman voert Premier League-lijst aan met Jack Grealish en Mohammed Kudus
Van Hooijdonk ziet echter wel mogelijkheden voor Steijn, maar twijfelt aan zijn geschiktheid voor de grotere wedstrijden: "Steijn heeft best veel, maar dat ontbreekt. In de wedstrijden tegen Fenerbahçe, Braga, Aston Villa en Panathinaikos hebben we hem ook niet gezien. Dat is denk ik een van de redenen dat Ronald Koeman hem niet geselecteerd heeft voor Oranje. In de aankomende competitiewedstrijd tegen FC Volendam moet je hem meteen weer opstellen, want dan ga je weer veel aan hem hebben, maar in de topwedstrijden?"
Lees ook: Is Ihattaren eindelijk terug op het juiste pad? Bondscoach ziet én waarschuwt
De toekomst van Steijn bij Feyenoord is nu onzeker. Zijn prestaties in belangrijke wedstrijden, zoals tegen Fenerbahçe en Aston Villa, hebben niet bijgedragen aan een sterke positie bij het Nederlands elftal. De volgende interlands tegen Polen (14 november) en Litouwen (17 november) zullen dus waarschijnlijk geen plek gaan bieden voor de Nederlander.
 
                
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.