Voormalig topschaatsster Irene Schouten deed in gesprek met het Algemeen Dagblad haar verhaal over hoe het is om moeder te zijn van een zoon met een zeldzame genetische mutatie. Na een bewogen anderhalf jaar, waarin ze stopte met topsport en een bedrijf oprichtte, kreeg ze eind december haar eerste kindje: Dirk. De drievoudig olympisch kampioene kondigde in februari 2024 aan te stoppen met schaatsen en sindsdien is haar leven in een stroomversnelling geraakt.
De vreugde van het ouderschap werd overschaduwd door zorgen toen bij Dirk een zeldzame genetische mutatie én epilepsie werden geconstateerd. Beide aandoeningen maken zijn toekomst onzeker. "We weten gewoon echt niet wat de prognose is", zo vertelt de Noord-Hollandse. Er is maar weinig bekend over de mutatie, die pas in 2022 werd ontdekt. "De arts van het AMC zei al: 'Irene, jij weet net zoveel als ik'. Al die documenten die ik online heb gevonden, heeft hij ook gelezen", aldus de ex-topschaatsster.
Schouten hoopt dat Dirk gelukkig kan worden
Ondanks alle onzekerheden probeert de drievoudig olympisch kampioene hoopvol en positief te blijven. "Dirk, nu negen maanden oud, kan nog niet zitten, maar met elk stapje dat hij maakt, zijn we blij", vertelt ze. Schouten hoopt dat Dirk, ondanks zijn beperkingen, toch een gelukkig leven kan leiden en een beetje kan meedoen in de maatschappij.
Schouten blijft actief met RFRMR
De diagnose van Dirk heeft ook invloed gehad op het leven van Schouten op professioneel vlak. Haar plannen om een marathonploeg op te starten zijn in de ijskast gezet, maar ze is volop bezig met haar nieuwe bedrijf, RFRMR. Dit is een studio waar mensen reformer pilates kunnen doen, een methode die haar na de zwangerschap heeft geholpen en nu een nieuwe uitdaging vormt. Onlangs opende ze haar tweede vestiging in Volendam.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.