Duitse media smullen van rel rond Jutta Leerdam: kritiek reist mee naar Milaan

Jutta Leerdam
© IMAGO - Jutta Leerdam
Foto van Tom Visser Tom Visser
5 feb. 2026, 16:15
5 feb. 2026, 17:19

De keuze van Jutta Leerdam om met een privéjet naar de Winterspelen in Milaan te reizen, zorgt niet alleen in Nederland voor discussie. Ook in Duitsland is het onderwerp opgepikt: Bild schrijft over haar opvallende reis en zet de kritiek uit Nederland nadrukkelijk in de etalage.

Bild omschrijft Leerdam als 'Knap, een beroemde vriend en sportief succesvol!', maar plaatst daar meteen een kritische toon bij. In het Duitse stuk draait het vooral om de manier waarop ze richting Milaan reisde: niet met de auto of een lijnvlucht, maar met een privéjet. Volgens de berichtgeving vloog ze vanuit Salzburg, waar ze werd opgepikt door haar zussen Merel en Beaudine en haar broer Kjeld.

Artikel gaat verder onder video

Kritiek op privéleven

De Duitse krant verwijst daarbij naar uitspraken die in Vandaag Inside werden gedaan. Johan Derksen was daarin hard: "Ze moet dit zelf niet willen, ze leeft nu al een miljonairsleven met privéjets en zo." Hij ging verder met: "Haar gedrag vind ik ook stuitend werkelijk, als een soort prima donna. Maar zij is niets meer dan die andere schaatsers die ook gewoon met een lijnvlucht gaan. Ik vind dat heel bezopen. Ik had dit als coach niet gepikt."

Ook Valentijn Driessen kwam in de uitzending aan bod met kritiek én een kanttekening. "Je ziet bijna alleen maar Jutta, met al die borden langs de snelweg. Je gaat bijna denken dat zij de enige afgevaardigde is namens Nederland", zei hij. Tegelijkertijd voegde hij eraan toe: "Ze zorgt er wel voor dat het schaatsen internationaal meer op de kaart komt."

Lees meer over:

Schaatsen Jutta Leerdam

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.