Femke Kok heeft zich dinsdagmiddag uitgesproken over het opmerkelijke moment tijdens haar huldiging na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Winterspelen. In het TeamNL Huis maakte trainer Dennis van der Gun een luchtige opmerking over haar liefdesleven en dat leidde online tot felle reacties.
Tijdens de huldiging zei Van der Gun dat Kok nu alles heeft wat ze wil, ‘behalve een leuke vriend’. In het TeamNL Huis zorgde dat voor gelach, ook bij Kok zelf. Maar op sociale media werd de grap ook als seksistisch bestempeld. “Ik wil even iets kwijt”, schrijft Kok in haar Instagram Story. “Ik vind het erg jammer dat ik mij genoodzaakt voel om even iets te zeggen over een situatie die compleet uit z'n verband is getrokken.”
Femke Kok neemt coach in bescherming
Kok kan zich niet vinden in de negatieve geluiden die de ronde doen. “Mijn coach Dennis heeft daar heel veel lieve woorden gezegd. Helaas is een grapje, die het TeamNL Huis en ik grappig vonden, online verkeerd geïnterpreteerd. Wat werkelijk nergens op slaat en gewoon goed bedoeld was. Ongelooflijk...”
Kok benadrukt hoe belangrijk haar trainer voor haar succes is geweest. “Dennis heeft een gigantisch aandeel in mijn gouden medaille en als er iemand is bij wie ik mij compleet op mijn gemak en gerespecteerd voel als vrouw, is dat wel bij hem. Hij is een geweldige coach en mens.”
Volgens de sprintster was de sfeer tijdens de huldiging juist uitgelaten en feestelijk. “Mijn avond en die van iedereen in het TeamNL Huis was geweldig.”
Oproep aan Nederland van Femke Kok
Tot slot doet Kok een duidelijke oproep. “Laten we online wat liever voor elkaar zijn en niet zomaar dingen gaan roepen over mensen die je niet kent. Ik ben mijn coach dankbaar voor alles.”
Met een knipoog sluit ze af. De grap over haar vrijgezelle status leverde haar namelijk flink wat privéberichten op. “Dit is een grapje”, voegt ze er voor de zekerheid aan toe.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.