TV-gids WK Sprint: zo laat kijk je vandaag live en gratis mee

Femke Kok
© IMAGO - Femke Kok
Foto van Tom Visser Tom Visser
6 mrt. 2026, 14:30
6 mrt. 2026, 15:30

Het WK Sprint in Thialf gaat vanavond verder met dag 2, met opnieuw twee afstanden voor zowel de mannen als de vrouwen. Na de eerste dag ligt de strijd bij de mannen al verrassend open, omdat Jenning de Boo zijn concurrent Jordan Stolz op beide afstanden aftroefde en daarmee een flinke tik uitdeelde aan de Amerikaan. Bij de vrouwen heeft Femke Kok juist meteen duidelijk gemaakt wie de favoriet is, met een dominante start die haar al vroeg in een uitstekende positie heeft gezet.

Gisteren was De Boo de grote blikvanger in Heerenveen. De 22-jarige sprinter won eerst de 500 meter, en maakte het later op de avond extra indrukwekkend door ook de 1.000 meter te pakken. In zijn rit tegen Joep Wennemars was er bij de eerste start nog een valse start, maar in de tweede poging reed De Boo weg bij de rest. Met 1.06,52 bleef hij maar nét boven het baanrecord van Stolz (1.06,38). Wennemars reed met 1.07,37 een sterke tijd, al kostte een spannend moment bij de kruising hem zichtbaar snelheid.

Artikel gaat verder onder video

Waar kan je live meekijken?

Bij de vrouwen was Kok opnieuw oppermachtig. Ze won eerder op de avond al de 500 meter en trok die lijn door op de 1.000 meter. Kok ging razendsnel van start en dook zelfs onder het tempo van het baanrecord van Jutta Leerdam, al verloor ze in de slotfase nog wat snelheid. Met 1.13,10 was ze alsnog ruim de sterkste van het veld. Na afloop bleef ze nuchter, ondanks haar voorsprong: "Dat is lekker. Maar je kan gewoon geen fouten maken. Je moet scherp blijven. Maar het is wel een lekker begin", zei ze bij de NOS.

Vanavond worden de tweede omlopen gereden en dat maakt de stand extra interessant. Het WK Sprint draait om vier races in totaal: twee keer 500 meter en twee keer 1.000 meter. Het programma begint om 19.00 uur met de tweede 500 meter bij de mannen, gevolgd door de tweede 500 meter bij de vrouwen (19.36 uur). Daarna staan de tweede 1.000 meters op het menu: om 20.23 uur bij de mannen en om 21.21 uur bij de vrouwen.

Kijken kan live op televisie via NPO 3 (uitzending vanaf 18.50 uur met een korte voorbeschouwing). Online is de uitzending ook live te volgen via NOS.nl en in de NOS-app. Wie via de tv wil streamen, kan de NOS-app gebruiken op een smart-tv of tv-kastje; Ziggo-klanten kunnen daarnaast ook zappen naar kanaal 160.

Lees meer over:

Schaatsen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.