Femke Bol incasseert enorme domper en heeft slecht nieuws voor teamgenoten

Femke Bol tijdens de 4x400 meter op de EK Indoor
© IMAGO - Femke Bol tijdens de 4x400 meter op de EK Indoor
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
2 mrt. 2026, 16:42
2 mrt. 2026, 16:42

Femke Bol zal definitief niet meedoen aan de estafetteonderdelen tijdens het komende WK Indoor, zo meldt het Algemeen Dagblad. De 26-jarige topatlete, die eerder ook al afzag van de individuele 800 meter, moet gedwongen rust nemen vanwege een hardnekkige blessure.

Al geruime tijd worstelt Bol met een hardnekkige voetblessure die haar deelname belemmert. Het WK Indoor in Polen, dat van 20 tot en met 22 maart wordt gehouden, komt daardoor te vroeg voor de kopvrouw van Nederland. De ploeg behoort op de estafette tot de absolute wereldtop en op de gemengde 4x400 meter is het team zelfs de regerend wereldkampioen. Met het wegvallen van Bol lijken de kansen op een nieuwe gouden medaille in Polen echter flink te slinken.

Artikel gaat verder onder video

Coach Laurent Meuwly legt de nadruk volledig op een goed herstel, zodat Bol later dit jaar weer pijnvrij de baan op kan. Voorlopig is echter nog niet duidelijk wanneer de olympisch kampioene van Parijs haar rentree zal maken. Aan het begin van dit seizoen maakte de atlete een opvallende carrièreswitch door de 400 meter horden te verruilen voor de 800 meter. Die beslissing pakte meteen goed uit. Tijdens haar eerste wedstrijd in Frankrijk bleek ze direct de snelste.

Femke Bol geblesseerd

Met haar tijd van 1.59,07 verbrak Bol bovendien een Nederlands record dat al 25 jaar stond. Door haar afwezigheid komt er extra aandacht te liggen op Lieke Klaver. Hoewel zij onlangs haar nationale titel op de 400 meter wist te verlengen, is de 27-jarige topatlete nog niet tevreden over haar huidige vorm. 

Lees meer over:

Lieke Klaver Femke Bol

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.