Joost Bol, de vader van atlete Femke Bol, heeft zijn vliegangst overwonnen om zijn dochter nu ook op locatie aan te kunnen moedigen. Tegenover het AD vertelt hij hoe hij zijn angsten overwon en nu met eigen ogen kan zien hoe zijn dochter het internationaal maakt.
Jarenlang was Joost 'de niet-vliegende Hollander', terwijl zijn dochter Femke Bol de sterren van de hemel rende over de hele wereld. Joost' angst om te vliegen weerhield hem ervan om Femke's prestaties buiten Nederland te bewonderen. Maar uiteindelijk besloot hij dat het tijd was om hier verandering in te brengen. Met de aanmoediging van Femke en de hulp van een psycholoog, ging hij een cursus volgen om zijn angst te overwinnen.
Vliegangst
In de sessies leerde Joost dat hij de controle moest loslaten en zijn angst moest leren kennen en beheersen. "Vanaf het eerste moment had ik het vertrouwen: dit gaat me lukken", zo vertelt hij. "We gingen op een hoge flat over de reling hangen, eerst tien seconden, daarna twintig. We stonden in glazen liften. Ik werd opgesloten in een kamer met een vr-bril op. En thuis ging ik een kwartier in de kruipruimte zitten met het luik dicht. Ik kreeg geen paniekaanval. Waarom zou ik dat dan in de lucht wel hebben? Daar heb je de controle ook niet. Ik leerde ook om angst te herkennen en te hanteren.”
Daarna volgden twee praktijkdagen met negen deelnemers, ieder met een eigen angst: MH17, het geluid van de motoren of de Duitse piloot die een berg in vloog. Na een simulatievlucht stapte de vader van Femke als afsluiting op een lijnvlucht naar Zürich. Joost leerde zijn angsten de baas te zijn en kan nu zonder paniekaanvallen het vliegtuig instappen, en zit hij nu zelfs graag bij het raam.
Met deze overwinning op zak reisde Joost af naar Japan. Daar dook hij in de cultuur en zag hij met eigen ogen hoe zijn dochter schitterde. Femke Bol werd voor de tweede keer op rij wereldkampioen op de 400 meter horden.
Femke trots op haar vader
Ook Femke is trots op haar vader. Ze vindt het bijzonder wat hij voor elkaar heeft gekregen en dat hij er nu, in Tokio, bij kan zijn.
"Geweldig dat ze hier zijn en zo leuk om te zien hoe ze Tokio aan het ontdekken zijn. Dat mijn vader zijn vliegangst heeft overwonnen is zo bijzonder. Volgende week gaan we samen met ze op vakantie. Heel fijn om mee te kunnen maken.”
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.