'Onverslaanbare' Gian van Veen bereikt WK-finale na fantastische wedstrijd

Gian van Veen viert zijn overwinning
© IMAGO - Gian van Veen viert zijn overwinning
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
2 jan. 2026, 23:56
3 jan. 2026, 00:05

Gian van Veen heeft de finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige darter versloeg Gary Anderson vrijdagavond met 6-3. Zaterdagavond speelt The Giant in de finale tegen Luke Littler.

De halve finale begon stroef voor Van Veen, die al snel een set moest prijsgeven aan de ervaren Anderson. De routinier uit Schotland, al jarenlang een groot idool van The Giant, nam het initiatief en pakte direct de voorsprong. Van Veen toonde echter veerkracht en sloeg hard terug door drie sets op rij te winnen. Thee Flying Scotsman gaf zich niet gewonnen en bracht de spanning terug door de stand te verkleinen tot 4-3.

Artikel gaat verder onder video

Van Veen liet zich echter niet uit balans brengen en herpakte zich op het juiste moment. Met koelbloedige finishes liep hij uit naar 5-3. Anderson wist nog wel een tweede set te pakken, maar het toptalent hield zijn zenuwen onder controle en maakte de halve finale uiteindelijk overtuigend af. Met zijn overwinning voegt hij zich in een illuster rijtje met Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen, de enige andere Nederlanders die ooit een WK-finale bereikten.

Gian van Veen bereikt WK-finale

In de eindstrijd treft Van Veen zaterdagavond titelverdediger Luke Littler, die eerder op de avond met 6-1 afrekende met Ryan Searle. "Ik kan wel janken", reageerde de finalist na afloop tegenover Viaplay. "Wat een avond, het is ongelooflijk. Ik begin de beslissende leg telkens met het idee dat ik daar heel goed in ben. En dat was vanavond ook zo. Ik kreeg ook door dat het publiek niet op mijn hand was. Daar had ik het ook wel even moeite mee en ik was bang dat het me de wedstrijd zou kosten. Ik miste ook een paar dubbels toen ze begonnen te fluiten. Daar was ik heel erg gefrustreerd door. Het was de belangrijkste wedstrijd van m'n leven. Ik dacht: waarom moet dit nu gebeuren? Maar gelukkig gooide ik daarna 59 uit en toen had ik het idee dat het goed zou komen."

Lees meer over:

Gian van Veen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.