Van Veen lacht om opvallende Humphries-opmerking: 'Dan zit ik dus in z’n hoofd'

Gian van Veen voor de camera van Sportnieuws.nl
© Sportnieuws.nl - Gian van Veen voor de camera van Sportnieuws.nl
Foto van Tom Visser Tom Visser
7 jan. 2026, 21:06
7 jan. 2026, 21:16

Gian van Veen heeft zich na zijn sterke WK-darts nadrukkelijk tussen de wereldtop gemeld en merkt dat concurrent Luke Humphries hem inmiddels bloedserieus neemt. In de podcast Darts Draait Door wordt zelfs geopperd dat Van Veen bij de Engelsman 'in z’n hoofd' zit. Daar kan de Nederlander wel om lachen.

Van Veen had in 2025 een opvallend wapen: hij bleef ongeslagen tegen Humphries. Hij won onder meer op de World Matchplay, de Players Championship Finals, in de finale van het EK én opnieuw op het WK, waar ze elkaar troffen in een memorabele kwartfinale. Steeds trok Van Veen aan het langste eind en dat geeft hem vertrouwen richting 2026, waarin hij Humphries waarschijnlijk vaker gaat tegenkomen.

Artikel gaat verder onder video

Veel veranderd voor Gian van Veen

Ook in de hiërarchie is er veel veranderd. Van Veen is opgeklommen tot plek drie van de wereld, al is het gat naar Humphries nog groot. Het verschil op de wereldranglijst bedraagt volgens hem 250.000 pond. Toch spreekt uit zijn woorden dat hij niet meer onder de indruk is van de grote namen. "Ik denk dat ik ook geen gekke uitspraak doe als ik zeg dat ik liever Humphries tegen me heb dan Luke Littler." Dat Humphries hem inmiddels scherp in de gaten houdt, merkt Van Veen ook buiten het podium. "Hij vroeg waarom ik komend jaar nog gewoon alle Euro Tours blijf spelen. Ze zijn bijna allemaal in Duitsland en dat is voor mij makkelijker te doen. Die Engelsen zijn sowieso niet zo gek op vliegen."

Van Veen verwacht dat zijn nieuwe status hem ook praktisch voordeel gaat opleveren op toernooien. Hij hoopt bijvoorbeeld op gunstigere speeltijden en af en toe zelfs een geplaatste positie als anderen zich afmelden. "Dat is ook leuk om een keer mee te maken. Het lijkt me toch wel dat het gaat veranderen dat ik niet meer om 13.00 uur op zaterdagmiddag moet maar vaker op zaterdagavond."

Lees meer over:

Gian van Veen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.