Zorgen om Michael van Gerwen voor clash met Luke Littler: 'Weten niet of hij gaat spelen'

Michael van Gerwen
© IMAGO - Michael van Gerwen
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
18 feb. 2026, 16:17
18 feb. 2026, 16:20

Michael van Gerwen ontbreekt mogelijk bij de derde speelronde van de Premier League Darts in Glasgow. De drievoudig wereldkampioen kampt met een medisch probleem, waardoor zijn optreden in de kwartfinale tegen Luke Littler onzeker is. De organisatie wacht de resultaten van medisch onderzoek af voordat een definitief besluit wordt genomen over zijn deelname in Schotland.

De timing is een flinke tegenvaller voor Van Gerwen, die het seizoen juist sterk is begonnen. Na twee speelavonden gaat Mighty Mike aan kop in de Premier League. Hij won de avond in Newcastle en haalde in Antwerpen de finale, waarin hij zijn meerdere moest erkennen in Gerwyn Price. Of hij morgenavond in de OVO Hydro in actie kan komen, is echter nog onzeker.

Artikel gaat verder onder video

"Helaas weten we nog niet zeker of Michael gaat spelen", zegt Vincent van der Voort in de podcast Darts Draait Door van Sportnieuws.nl. "Hij heeft iets opgelopen en zit aan de antibiotica. Ik kan nog niet zeggen dat hij er is. We gaan het afwachten de komende dagen. Er zijn onderzoeken en ik hoop dat ze het snel vinden zodat het opgelost wordt. Er is een kans dat hij er niet is. Alles is even onzeker. Elke keer als je denkt dat het de goede kant opgaat, gebeurt er weer wat."

Medisch probleem Michael van Gerwen

Als Van Gerwen inderdaad verstek moet laten gaan, heeft dat directe gevolgen voor het speelschema van de avond. Volgens de regels van de PDC krijgt zijn tegenstander Littler in dat geval een bye. Dat betekent dat het Britse toptalent zonder te spelen doorstoot naar de halve finales en meteen twee punten voor de ranglijst ontvangt. In deze fase van de competitie wordt geen vervanger opgeroepen om de plek van de Nederlander in te vullen.

Bericht gaat verder onder de foto.

De Premier League telt dit seizoen zestien speelavonden, waarin volop wordt gestreden om een plek in de play-offs. Voor Nederlandse supporters springt vooral de elfde avond eruit, op 16 april in Rotterdam Ahoy. De beste vier spelers van het klassement nemen het op 28 mei tegen elkaar op tijdens de finaleronde in Londen. Voor Van Gerwen is het belangrijk om snel fit te raken, zodat hij zijn koppositie niet op het spel zet.

Lees meer over:

Michael van Gerwen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.