Max Verstappen over P2 in Canada: 'Was het maximaal haalbare'

Max Verstappen tijdens de Grand Prix van Canada
© IMAGO - Max Verstappen tijdens de Grand Prix van Canada
Sebastiaan Kissing Sebastiaan Kissing
15 jun. 2025, 22:10
15 jun. 2025, 22:27

Max Verstappen heeft na afloop van de Grand Prix van Canada zijn tevredenheid uitgesproken over zijn tweede plek. Volgens hem was dit het maximaal haalbare voor vandaag. Verstappen begon de race vanaf plek twee en wist deze positie uiteindelijk ook vast te houden tot het einde van de wedstrijd.

De race in Montreal begon met Verstappen naast polesitter George Russell, maar deze wist zijn leidende positie uiteindelijk niet uit handen te geven. Verstappen probeerde het wel, maar kon geen inhaalactie op Russell plaatsen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk achter de safety car, met Russell als winnaar en Verstappen als nummer twee. Verstappen erkent dat de eerste twee stints erg lastig waren vanwege de banden, maar dat de snelheid toen wel weer terugkwam toen de auto minder brandstof had.

Artikel gaat verder onder video

Verstappen spreekt van "maximaal haalbare" in Canada

"Ik denk het, het was best wel een goede race. De eerste twee stints waren we aan het worstelen met de banden, dus we gingen op een vrij agressieve strategie. Gelukkig wisten we in die laatste stint wel bij te blijven. De snelheid was ook wat beter toen de auto wat minder brandstof aan boord had, dat was goed. Ik denk dat we een deels aanvallende en deels verdedigende race reden. Uiteindelijk werkte het voor ons. Het was het maximaal haalbare voor ons vandaag", zo sprak Verstappen tevreden.

Verstappen blijft optimistisch in WK

De tweede plek in Canada betekent voor Verstappen alweer zijn vierde opeenvolgende podiumplaats in Montreal. Hij blijft ook optimistisch wat betreft het kampioenschap, zeker nu Lando Norris uitviel. Rosberg vroeg Verstappen of de droom om wereldkampioen te worden in 2025 nog steeds leeft, maar Verstappen reageerde nuchter: "Het is een lang seizoen. Je bekijkt het race voor race. Natuurlijk zullen we altijd het beste doen wat we kunnen." Vervolgens kijkt Verstappen nu alweer uit naar de volgende race, die in Oostenrijk, waar hij hoopt een sterk weekend te hebben.

Lees meer over:

Formule 1 Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.