Max Verstappen en George Russell zijn daags na de Grand Prix van Spanje nog steeds hét gespreksonderwerp. In Barcelona raakten de twee rivalen met elkaar in conflict, waarbij de Nederlander een stevige straf kreeg opgelegd voor het uitdelen van een tik. Op social media moet de regerend wereldkampioen het flink ontgelden. Hij wordt in talloze 'memes' op de hak genomen, maar krijgt ook vervelende haatreacties.
In de slotfase van de race kreeg Verstappen zondagmiddag vanuit de pitmuur de instructie om Russell voorbij te laten. De Nederlander zou de Brit op een onreglementaire manier hebben gepasseerd en moest zijn plek daarom teruggeven. Hoewel Verstappen het zichtbaar oneens was met die beslissing, voldeed hij deels aan het verzoek. Hij liet Russell passeren, maar counterde vrijwel direct. Nog voordat de Mercedes zich volledig had kunnen herpositioneren, trapte de viervoudig wereldkampioen het gas in en stuurde agressief in de flank van Russell.
Max Verstappen ontvangt veel haat
De actie kwam Verstappen duur te staan. Hij kreeg tien seconden tijdstraf én drie strafpunten op zijn licentie. Op social media wordt het incident ook breed uitgemeten en is hij het doelwit van satirische memes en flinke spot. "Max is boos", luidt een van de reacties. "Ik geniet er altijd van om Verstappen te zien... vooral wanneer hij in zijn gebruikelijke chagrijnige en humeurige bui is", schrijft een andere fan. Iemand anders vindt dat hij gediskwalificeerd had moeten worden. "Het is zo duidelijk, ze moeten het veranderen." Toch zijn er ook pijnlijke haatreacties. Zo wordt hij een baby genoemd en zelfs een 'terrorist'.
Lees ook: FIA geeft Max Verstappen gelijk: Gianpiero Lambiase verantwoordelijk voor straf
Verstappen should of been Disqualified. PERIOD.
— Bionx Holdings (@BionxHoldings) June 1, 2025
Should be a disqualification, it’s so clear, they have to change it
— TheF1Sector (@TheF1Sector) June 1, 2025
Max is angry.
— Ramiro Ompre (@ramiompre) June 1, 2025
Were we all watching the same race?
— Manpreet Kailon (@preetkailon) June 1, 2025
Max fans saying Leclerc “hit him on the straight” at the restart bro, Charles wasn’t even close. 💀
Max lost the rear by himself, got cooked on exit, and then made it worse with that dive on Russell.
I always enjoy watching Verstappen...when he’s being in his usual petulant and grumpy mood😅
— Javid Shaik (@iJavidTrader) June 1, 2025
Crashtappen is back
— Nobody's Business (@SBusiness43791) June 1, 2025
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.