Max Verstappen steunt Toto Wolff: 'Dat moeten ze eerst uitvogelen'

Max Verstappen sluit zich aan bij uitspraken Toto Wolff
© IMAGO - Max Verstappen sluit zich aan bij uitspraken Toto Wolff
Tom Visser Tom Visser
18 jul. 2025, 13:02

Max Verstappen ziet een overstap naar de 24 uur van Le Mans voorlopig niet zitten. De viervoudig wereldkampioen vindt het Balance of Performance-systeem (BoP) onduidelijk en oneerlijk. Ook Toto Wolff, teambaas van Mercedes, stoort zich eraan dat auto's kunstmatig gelijkgetrokken worden.

BoP betekent dat snellere auto’s extra gewicht krijgen of beperkt worden in vermogen. Verstappen begint: "Dat moeten ze eerst uitvogelen, want het is een beetje hit and miss." Daarna zegt de 27-jarige coureur van Red Bull Racing: "Wanneer je naar Le Mans gaat, weet je dus vooraf al dat je geen kans maakt." Hij geniet wel van de groei aan merken in de topklasse: "Het is fantastisch om meer auto’s te zien, maar je moet wel met die BoP om kunnen gaan en daar komt geluk bij kijken."

Artikel gaat verder onder video

Ook Wolff uit kritiek, zelfde denkwijze Verstappen

Toto Wolff snapt de aantrekkingskracht van Le Mans, maar is duidelijk: "We houden niet van BoP. We houden er niet van dat iemand anders jouw vermogen, energieverbruik of gewicht bepaalt... Je steekt zoveel tijd in het maken van de snelste auto, krijg je er zomaar tien kilo ballast bij. Dat wil ik niet. Ik wil gewoon de snelste auto bouwen." Een Mercedes in de Hypercar-klasse? Dat ziet hij voorlopig dus niet gebeuren.

Lees ook: Mercedes geeft groen licht voor komst Max Verstappen, maar er is nog 1 obstakel

Ook bij bestaande deelnemers is er veel frustratie over BoP. Toyota-technisch directeur David Floury is hard: "We zijn de essentie van racen kwijtgeraakt en het is veel te kunstmatig geworden. Je ontvangt de data van BoP vooraf en je weet dan al wat er gebeurt. Dat hoort niet zo te zijn." De roep om duidelijke en eerlijke regels in het WEC wordt steeds groter, want teams vinden nu dat het systeem het echte racen remt. Tot die tijd zullen coureurs als Verstappen waarschijnlijk buiten Le Mans blijven.

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.