Met weergaloze ronde grijpt Max Verstappen pole position: 'Het is hier erg lastig'

Max Verstappen
© IMAGO - Max Verstappen
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
3 mei 2025, 23:44
3 mei 2025, 23:44

Max Verstappen greep zaterdagavond de pole position voor de Grand Prix van Miami. De regerend wereldkampioen was nipt sneller dan Lando Norris (0.065 seconden) en Andrea Kimi Antonelli (0.067 seconden). De top vijf zat binnen 0.2 seconden van elkaar tijdens een spectaculaire kwalificatie.

In Q1 klokte Verstappen de snelste tijd en ook in de tweede kwalificatie kende de Nederlander geen problemen. De Red Bull Racing-coureur begon vervolgens ijzersterk aan Q3 en klokte 1:26.492. Norris en Oscar Piastri wisten die tijd nét niet te verbeteren. Het McLaren-duo bleef hangen op een paar duizendsten achter de Red Bull. Verstappen was enkele minuten later de eerste die aan de allesbeslissende slotronde begon. De viervoudig wereldkampioen verbeterde zijn tijd knap (1:26.204) en zag Norris zes honderdsten tekort komen. Ook Piastri slaagde er niet in Verstappen van de troon te stoten. Vervolgens was het wachten op Antonelli en Russell, de laatste twee kanshebbers, maar ook zij moesten hun meerdere erkennen in Verstappen.

Artikel gaat verder onder video

Max Verstappen grijpt pole position

In gesprek met Martin Brundle blikte Verstappen na afloop terug op zijn kwalificatierondes op het Miami International Autodrome. "Het was een fantastische kwalificatie. We hebben de auto ook wat verbeterd zodat ik hem beter kon roteren. Eerlijk gezegd werd het per run in Q1, Q2 en Q3 beter en beter. Ik zocht iets meer de limiet op en had een moment in mijn laatste ronde bij de eerste bocht. Het is hier erg lastig met de banden over een rondje. Het werkte in ieder geval en ben blij dat ik op pole eindigde", concludeerde de Nederlander.

Lees ook: Max Verstappen en Kelly Piquet delen geboortenieuws en prachtige babynaam

Voor de race van zondag is het voor Verstappen afwachten tot zondag, want veel training hebben de coureurs niet gehad. "Wat betreft race-pace heb ik geen idee, dat moeten we zien. Ook vanwege de regen. Het is in ieder geval de best mogelijke startpositie, wat positief is. In de race is het een ander verhaal, maar we gaan proberen te maximaliseren."

Lees meer over:

Formule 1 Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.