Sinds de Grand Prix van Japan is Yuki Tsunoda de tweede rijder van Red Bull Racing. Na de eerste twee races van het seizoen verving de Japanner de teleurstellende Liam Lawson. Hoewel Max Verstappen ook duidelijk beter presteert dan Tsunoda, vindt de Japanner het niet eerlijk dat hij met de viervoudig wereldkampioen wordt vergeleken.
Tsunoda maakte tijdens de Grand Prix van Japan zijn debuut voor Red Bull Racing. Sindsdien kampt hij met een gebrek aan consistentie, met name in de kwalificaties. De Japanner haalt vaak Q3 niet en die wisselvallige prestaties hebben bijgedragen aan de terugval van de renstal. Het team staat momenteel zelfs op de vierde plek in het constructeurskampioenschap.
Yuki Tsunoda leert veel van Max Verstappen
Het verschil in ervaring met Verstappen vindt Tsunoda een grote rol spelen: "Het is niet eerlijk om mij met hem te vergelijken", zegt hij tegen Motorsport.com "Hij zit al negen jaar in die auto, terwijl ik er net instap. Ik weet ook niet zeker of ik precies dezelfde auto heb." De coureur is erg onder de indruk van zijn teamgenoot. "Hoe hij elke sessie en elke Grand Prix telkens weer consistent prestaties levert, is echt indrukwekkend. Dat is niet iets wat je zomaar even doet. Maar bij hem lijkt het allemaal moeiteloos te gaan."
Lees ook: Het tijdschema Grand Prix van Hongarije: hoe laat rijdt Max Verstappen
Ondanks de druk die komt kijken bij het racen naast Verstappen, ziet Tsunoda ook duidelijke voordelen. "Wat wél goed is aan samenwerken met hem, is dat ik ontzettend veel van hem leer, en snel ook." De Nederlander fungeert als een constante referentie voor de Japanner, wat de mogelijkheid geeft zijn prestaties te meten en verder te ontwikkelen. Hij noemt de regerend wereldkampioen zelfs 'de beste coureur van het veld'. "Hoe hij elke sessie en elke Grand Prix telkens weer consistent prestaties levert, is echt indrukwekkend", besluit Tsunoda.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.