Greg Gorré, de zaakwaarnemer van Joeri Heerkens, bevestigt dat Ajax serieuze interesse heeft in de doelman. De negentienjarige sluitpost heeft inmiddels een aanbieding ontvangen. Volgens Gorré is de verwachting dat alle betrokken partijen tot een overeenkomst zullen komen.
Medio juni werd bekend dat Ajax Heerkens op het oog heeft als tweede keeper achter de nieuwe eerste doelman, Vítezslav Jaros. De Tsjechische keeper wordt voor één seizoen gehuurd van Liverpool, waar hij vorig jaar al samenwerkte met de nieuwe Ajax-trainer John Heitinga. Volgens Voetbal International bereikten de Amsterdammers maandag een persoonlijk akkoord met Heerkens, die onlangs Europees kampioen werd met Oranje O19.
Ajax wil Joeri Heerkens snel vastleggen
Zover is het volgens Gorré van Gorré Soccer Management nog niet. "We zijn in gesprek en Joeri heeft een aanbieding voor vijf jaar gekregen”, laat hij weten tegenover De Telegraaf. "Die ziet er goed uit en ik denk dat we er wel uit kunnen komen." Heerkens kreeg van zijn club Sparta Praag toestemming om te praten met Ajax, maar er was ook andere interesse voor de doelman. "Wolverhampton Wanderers en Como hebben ook concrete belangstelling, maar Joeri heeft zijn zinnen in eerste instantie op Ajax gezet", onthult de zaakwaarnemer.
Lees ook: 'Voorlopige vrijlating Quincy Promes niet zo kansloos als het lijkt'
Heerkens wordt beschouwd als een veelbelovend keeperstalent, maar heeft nooit in Nederland gewoond. Hij is geboren in Tsjechië, speelt in het beloftenelftal van Sparta Praag en fungeert als reservedoelman bij het eerste elftal. De onderhandelingen met Ajax hebben voor Gorré overigens een pikant tintje. "Dat was even slikken, want ik ben een Feyenoorder”, lacht hij. "Maar zonder dollen. Ajax zou voor Joeri een droom zijn die uitkomt, dus we gaan er alles aan doen om die te realiseren. De clubs hebben nog niet onderhandeld, maar die afspraak staat volgens mij voor vrijdag.”
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.