Michael Reiziger verklaart EK-absentie Mexx Meerdink: 'Kreeg signaal van AZ'

Michael Reiziger voor de camera van ESPN
© ESPN - Michael Reiziger voor de camera van ESPN
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
3 sep. 2025, 20:25
3 sep. 2025, 21:03

Michael Reiziger heeft uitleg gegeven over de absentie van Mexx Meerdink op het EK O21 met Jong Oranje. Er was eerder deze zomer veel kritiek op het ontbreken van de spits in de selectie van de beloftenploeg. Zonder Meerdink werd Nederland uitgeschakeld in de halve finale.

"Ik kreeg een signaal van AZ dat hij niet fit genoeg was om het toernooi te spelen", legt Reiziger uit voor de camera van ESPN. Anders had de bondscoach Meerdink waarschijnlijk wel opgenomen in zijn selectie. "Ik volg hem al heel lang. Hij was zeker in vorm en ik was erg benieuwd naar hoe hij zou zijn in de groep. Maar ik kreeg dat signaal van AZ en had geen reden om daaraan te twijfelen. Daarop heb ik mijn beslissing gebaseerd."

Artikel gaat verder onder video

Meerdink wist op dat moment zelf nog niet waarom hij niet was opgeroepen. Dat bleek ook uit zijn uitspraken in de media destijds, waarin hij zich afvroeg of hij Reiziger wellicht iets misdaan had. Inmiddels is alles uitgesproken, zo benadrukt de bondscoach van Jong Oranje. "We hebben een gesprek gehad en ik heb uitgelegd waar mijn beslissing vandaan kwam. Hij vond die discussies in de media en onder supporters ook niet prettig. Maar tussen ons is het verder goed nu."

Lees ook: Ruud Gullit lovend over Oranje-talent: 'Ik kende hem niet, geweldige speler!'

"We hadden het toen beter moeten communiceren. Dan waren die discussies er niet zo geweest", besluit Reiziger zelfkritisch. Inmiddels gaat Jong Oranje verder met de EK-kwalificatiecyclus voor het toernooi van 2027 in Albanië en Servië. Op dinsdag 9 september staat de eerste wedstrijd op het programma tegen de leeftijdsgenoten uit Israël. De aftrap van is om 17.00 uur in Stadion De Koel in Venlo

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.