Johan Derksen is niet verbaasd over de vroege uitschakeling van de Oranje Leeuwinnen op het EK in Zwitserland. Nederland werd zondag uitgeschakeld door Frankrijk (2-5). De analist heeft weinig waardering voor bondscoach Andries Jonker en begrijpt niets van diens keuze om Vivianne Miedema tegen de Fransen op de bank te houden.
In de podcast Groeten uit Grolloo vertelt Derksen dat Jonker zich 'heeft geprofileerd als een praatjesmaker waar alleen prietpraat uit kwam'. "En hij acteert een topcoach. Hij heeft met Louis van Gaal gewerkt als assistent en hij gedraagt zich nu als 'Van Gaal Light'", voegt de oud-voetballer toe. Het contract van de bondscoach wordt niet verlengd, waardoor hij na het EK afzwaait. Derksen begrijpt die beslissing. "Er is veel kritiek op de KNVB omdat ze hem voortijdig al hebben laten weten dat hij niet doorgaat, maar ik weet uit betrouwbare bron dat die meiden helemaal uitgekeken waren op hem. Want ze werden helemaal suf geluld door hem.
Johan Derksen hekelt Andries Jonker
Volgens Derksen kon de KNVB kon 'niks anders doen'. "Het is niet handig, maar het is wel eerlijk", stelt hij. "Het geeft Jonker de gelegenheid om uit te kijken naar een nieuwe baan. En als hij nu zou horen dat het niet verlengd wordt, dan zijn de nieuwe banen allemaal weer bezet. Je doet het dus als KNVB nooit goed. Natuurlijk is het niet handig, want je weet hoe voetballers zijn. Die coach gaat toch weg, die nemen we niet meer serieus."
Lees ook: Geëmotioneerde Sherida Spitse spreekt zich uit: 'Ik dacht: Ik kap ermee'
"Jonker heeft in zijn hele carrière heel veel gepraat en heel weinig gepresteerd", vat Derksen samen. Toch denkt hij dat de trainer wel weer aan de bak komt. "Dirk Kuyt heeft alleen maar ellende veroorzaakt waar hij trainer was en hij heeft ook weer een nieuwe club. Dus tegenwoordig kun je zo na een paar verschrikkelijk slechte resultaten weer een nieuwe werkgever hebben. En ik gun die jongen ook wel een nieuwe werkgever. Daar gaat het niet om. Hij heeft me nooit wat misdaan. Maar ik kan hem als coach niet serieus nemen."
Lees ook: Leonne Stentler weet 'eerste opdracht' van nieuwe bondscoach Oranje Leeuwinnen
De Oranje Leeuwinnen moesten zondagavond met minimaal drie doelpunten verschil winnen van Frankrijk, maar slikte een forse nederlaag. Nederland trad aan met vier wijzigingen en Miedema begon op de bank. Derksen begreep daar helemaal niks van. "Miedema is de topscorer. Wat je ook over haar denkt, ze scoort altijd. En dan moet je tegen Frankrijk. De beslissende wedstrijd. Miedema zal in zijn ogen slecht gepresteerd hebben, maar je moet haar beoordelen op doelpunten. En zij is een garantie voor doelpunten. In de allesbeslissende wedstrijd passeer je Miedema. Dan denk ik: leg dat nou maar eens uit. Want dan begrijpt niemand iets van."
Reacties
Wat een denigrerende derksen-lulkoek allemaal. Leeuwinnen (onder Jonker) tegen Frankrijk (boven verwachting) geweldig gepresteerd: tot die "knullig kort genomen" vrije trap 63e minuut in voet tegenstander waarna doelpunt/wedstrijd op z'n kop. Flinke vent, dat in een coach zijn schoenen schuivend. Daarna (helaas ook) geen wedstrijd meer geworden voor miedema. Neemt niet weg: op zich desastreus (gebleken) debâcle (zonder vd Donk) tegen engeland
Je moet ingelogd zijn om te reageren.