Wieke Kaptein heeft het trainingskamp van de Oranje Leeuwinnen verlaten. De middenveldster is niet honderd procent fit en kan daardoor niet in actie komen tegen Zuid-Korea. Dinsdagavond speelt Nederland voor het eerst in de geschiedenis een oefenwedstrijd tegen het Aziatische land.
Tijdens de persconferentie gaf bondscoach Arjan Veurink maandagavond al aan dat er een groot vraagteken stond achter de inzetbaarheid van Kaptein. Hetzelfde geldt voor Jackie Groenen, die niet helemaal fit is, maar wel in de selectie blijft. "Beide speelsters hebben klachten. Op dit moment kunnen we geen definitieve knoop doorhakken of ze wel of niet kunnen spelen", zei de bondscoach.
Beter nieuws was er over Vivianne Miedema, die afgelopen vrijdag in de oefenwedstrijd tegen Portugal (1-2-winst) niet in actie kwam. "Ze is fit. Na de wedstrijd tegen Portugal heeft ze alle trainingen meegedaan. Vandaag is ze ook goed doorgekomen. Ik ga zo de wedstrijdbespreking houden met de speelsters. Die ga ik eerst op de hoogte brengen. Maar haar fitheid is geen reden om haar niet te laten starten."
Wieke Kaptein geblesseerd
De blessure van Kaptein is de zoveelste tegenvaller voor de Oranje Leeuwinnen. Lineth Beerensteyn en Daphne van Domselaar werden eerder al niet opgeroepen vanwege fitheidsklachten. Esmee Brugts, Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar haakten bovendien vorige week geblesseerd af. De oefenwedstrijd van de Oranje Leeuwinnen tegen Zuid-Korea begint dinsdag om 20.45 uur. Het duel wordt afgewerkt in het Mandemakers Stadion in Waalwijk en is voorlopig de laatste voorbereidingswedstrijd. In maart start het Nederlands elftal met de WK-kwalificatiecyclus, waarin Oranje het opneemt tegen Frankrijk, Polen en Ierland.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.