Bankzitter Kenneth Vermeer ziet zijn nieuwe amateurclub winnen

Kenneth Vermeer bij het Nederlands elftal
© IMAGO - Kenneth Vermeer bij het Nederlands elftal
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
17 aug. 2025, 16:12
17 aug. 2025, 16:58

Op 39-jarige leeftijd waagt Kenneth Vermeer zich aan een avontuur in het amateurvoetbal. De ervaren doelman sluit zich aan bij GVVV om de club vlak voor de start van de Tweede Divisie te ondersteunen. Met Vermeer als bankzitter won de club uit Veenendaal nipt van Barendrecht: 1-2.

"Kenneth zal ons een paar weken uit de brand helpen", zegt technisch manager Rob de Boer in een persbericht. Hij is erg blij met de aanwinst van GVVV. "Je ziet meteen dat hij nog fit is en een echte liefhebber is." Met 218 Eredivisie-duels achter zijn naam en Champions League-optredens tegen grootmachten als Real Madrid en Manchester City, brengt de vijfvoudig Oranje-international van Oranje een schat aan ervaring en reputatie mee.

Artikel gaat verder onder video

Kenneth Vermeer helpt GVVV

Vermeer is aangetrokken om een blessure van doelman Ruben van Kouwen op te vangen. Afgelopen seizoen fungeerde hij als reservedoelman bij GVVV, al kreeg hij zeven keer de kans in de Tweede Divisie. De eerste keeper is Elber Evora, afkomstig uit de jeugdopleiding van Feyenoord en al jarenlang een goede vriend van Vermeer.

Lees ook: Nederlander maakt indruk in Premier League: 'Wist niet dat hij onze speler was'

Op 5 oktober 2012 werd Kenneth Vermeer voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Een maand later, op 14 november, maakte hij zijn debuut in een oefenduel met Duitsland (0–0). Op 5 mei 2014 werd de sluitpost uitgenodigd voor een trainingsstage in Hoenderloo ter voorbereiding op het WK, samen met Jeroen Zoet en clubgenoot Jasper Cillessen. Uiteindelijk viel hij echter buiten de dertigkoppige voorlopige selectie. Bijzonder detail: in al zijn interlands als doelman van Oranje incasseerde Vermeer geen enkel tegendoelpunt.

Lees meer over:

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.