Bizarre actie Xavi Simons maakt ploeggenoot woest: 'Dit ziet er heel raar uit!'

Een mislukte pass van Xavi Simons
© Prime - Een mislukte pass van Xavi Simons
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
5 okt. 2025, 15:26
5 okt. 2025, 15:26

Xavi Simons heeft zaterdag in de competitiewedstrijd tussen Leeds United en Tottenham Hotspur (1-2) voor veel discussie gezorgd. De Oranje-international koos tijdens een veelbelovende aanval voor een creatieve, maar onnodig ingewikkelde oplossing. Simons liet daarmee een enorme kans onbenut.

Aan het begin van de tweede helft kreeg Simons diep op de helft van Leeds United de bal in bezit. De aanvallende middenvelder draaide knap weg bij zijn directe tegenstander en had links van zich twee uitstekende afspeelmogelijkheden. Met zijn linkervoet had hij Cristian Romero of Mohammed Kudus eenvoudig kunnen bedienen, maar in plaats daarvan koos hij voor een pass achter zijn standbeen langs, een zogeheten rabonapass.

Artikel gaat verder onder video

Xavi Simons zorgt voor woede

De pass van Simons mislukte volledig, waardoor Tottenham Hotspur een enorme scoringskans in rook zag opgaan. Commentator Koert Westerman maakte geen geheim van zijn frustratie over de actie van de Nederlander: "Oh, ja, dat moet je daar niet doen! Dat ziet er toch heel raar uit, Xavi Simons! Waarom doet hij dat? Dit is iets om héél snel te vergeten." Aanvoerder Romero reageerde op het veld ook woedend richting de rechtspoot.

Lees ook: Joey Veerman reageert op Oranje-afwezigheid: 'Dán krijg ik misschien een e-mail'

De mislukte actie van Simons had zijn ploeg bijna duur komen te staan. Uit de daaropvolgende counter kreeg Leeds United een enorme kans, maar doelman Guglielmo Vicario wist met een knappe redding met de voeten een inzet van Dominic Calvert-Lewin te keren. Niet veel later, kort voor het uur, zorgde Kudus met een schitterende solo en een schot van buiten het strafschopgebied voor de winnende treffer. Simons stond 74 minuten op het veld, voordat hij werd vervangen door Richarlison.

Lees meer over:

Xavi Simons

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.