De ernstige knieblessure van Jerdy Schouten heeft grote impact op de WK-selectie van het Nederlands elftal. Voor de middenvelder betekent de blessure dat zijn seizoen ten einde is en hij het eindtoernooi moet missen. Daardoor komt Marten de Roon opeens weer in beeld bij bondscoach Ronald Koeman.
Afgelopen zaterdag raakte Schouten geblesseerd tijdens de doelpuntrijke wedstrijd tussen PSV en FC Utrecht (4-3). Uit medisch onderzoek een dag later bleek dat de middenvelder zijn voorste kruisband heeft gescheurd en geopereerd moet worden. "Het profiel van Schouten is dat van een controlerende middenvelder met een goede pass. Een slim aanspeelpunt vlak voor de verdediging. 29 jaar oud, ervaring in de Champions League", schrijft Maarten Wijffels in het Algemeen Dagblad.
Koeman liet onlangs al weten dat hij De Roon nog altijd in zijn hoofd heeft. De middenvelder kwam tot dusver tot 42 interlands en staat bekend als een betrouwbare kracht. Zijn laatste interland dateert uit 2024. Vlak voor het EK van dat jaar viel hij in het slot van het clubseizoen uit met een blessure, waardoor hij dat eindtoernooi aan zich voorbij moest laten gaan. "Van De Roon weet Koeman: die is fit, kent de groep, kent de druk, kent de dynamiek van een WK. En zal er ook zijn voor de groep als wisselspeler."
Marten de Roon naar het WK?
Terwijl De Roon zich mag opmaken voor een mogelijke rentree, is de interlandcarrière van enkele andere routiniers inmiddels definitief afgesloten. Aan de andere kant van het spectrum keren er ook spelers terug van blessureleed, zo maakte spits Emmanuel Emegha na vier maanden afwezigheid afgelopen weekend weer zijn eerste minuten voor het Franse Strasbourg. Koeman zal de komende tijd knopen moeten doorhakken over zijn selectie, die op het WK uit 26 spelers mag bestaan.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.