Ruud Gullit en Khalid Boulahrouz zijn niet onder de indruk van Virgil van Dijk. Volgens de analisten haalt de verdediger van het Nederlands elftal de afgelopen maanden niet meer zijn vroegere niveau. Van Dijk ging de laatste tijd meermaals in de fout.
"Ik heb hem zelden zo onzeker gezien", stelde Boulahrouz maandagavond aan de tafel van voetbaltalkshow Rondo op Ziggo Sport. Vooral in het Champions League-duel tussen Liverpool en PSV (1-4) maakte Van Dijk een zeer zwakke indruk. "Het was niet alleen die handsbal, maar ook duels, met de tackle op Ismael Saibari langs de zijlijn. Dit zie ik hem nooit doen. Ook bij de goal van Couhaib Driouech, hoe hij achter Sergiño Dest aanloopt", foeterde de voormalig Oranje-international.
Ook Gullit is van mening dat Van Dijk de laatste wedstrijden geen goede indruk achterlaat. "Het is al een tijdje zo. Dit is geen incident. Hij wordt beschouwd als de beste verdediger ter wereld, maar zo speelt hij niet", aldus de oud-speler van onder meer Feyenoord en PSV. "Al een tijdje niet. Hij kan het wel, maar hij speelt zo niet. Je ziet constant dat als het misgaat, dat hij naar anderen gaat wijzen. Hij maakt die handsbal en ging nog protesteren bij de scheidsrechter. Hij duwde eerst zelf", aldus Gullit.
Kritiek Virgil van Dijk
"Hij heeft misschien een inschattingsfout gemaakt van: ik word geduwd, waardoor ik de bal raak en de scheidsrechter kan provoceren voor een overtreding. Maar dat heeft hij niet nodig", voegde Boulahrouz vervolgens toe. Gullit: "Hij is echt een goede verdediger, maar hij speelt niet meer als een goede verdediger. Hij wil het zelf niet horen, want hij vindt zichzelf wel oké zo. Maar dat is niet zo. Dat is heel jammer. Mensen in Engeland gaan nu ook al wijzen. Hij moet er echt wel wat aan doen en ook bij zichzelf gaan zoeken."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.