Marco van Basten heeft keihard uitgehaald naar de tactiek van John Heitinga. Ajax verloor dinsdagavond kansloos van Olympique Marseille in de competitiefase van de Champions League (4-0). De oud-spits begrijpt niet waarom de Amsterdammers achterin een-op-een speelden en noemt de trainer 'verstandeloos'.
"Vanaf het begin zag je chaos en geen organisatie", stelde Van Basten in de studio van Ziggo Sport. Zijn oude club stond al na twaalf minuten met 2-0 achter na twee doelpunten van Igor Paixão. "Gekke dingen, heel hoog drukzetten, achterin een-op-een spelen. Waarom allemaal? Vanaf minuut één was het open huis", vroeg de voormalig Oranje-international zich af. Hij kreeg vervolgens bijval van Hélène Hendriks, die sprak van een 'zelfmoordtactiek'.
Felle kritiek op John Heitinga
Die benaming werd door Van Basten beaamd. "Ik vind het heel vreemd. Als jij in de Champions League speelt en je moet naar Marseille toe, dat je dan een-op-een achterin gaat spelen vanaf minuut één. Het is wel met lef, maar ook verstandeloos", aldus de oud-speler van onder meer Ajax en AC Milan.
Lees ook: John Heitinga niet bang voor ontslag bij Ajax: 'Daar ben ik niet mee bezig'
Ook in de Volkskrant ontvangt Heitinga harde kritiek. "Ajax is de speelbal van de Champions League", zo schrijft de club. "De eens roemruchte club leed in Marseille een ondubbelzinnige nederlaag tegen Olympique (4-0), waardoor de positie van de zwalkende trainer Heitinga onhoudbaar lijkt. Ajax hoort in de Champions League, vinden ze vooral bij Ajax. Ajax hoort momenteel in de nog op te richten kleuterklas van het voetbal. Ajax liet Francesco Farioli gaan en ging voor een jongen van de club, John Heitinga, die eerder had laten zien dat hij te licht was voor de baan. Heitinga is namelijk geen kapitein."
Lees ook: Noa Lang kan zich troosten met financiële klapper na moeizame start in Italië
Valentijn Driessen slaat in zijn column voor De Telegraaf dan ook alarm. "Wordt het bijltjesdag woensdag, donderdag of vrijdag bij Ajax of wordt toch het Eredivisieduel zaterdag bij Sparta afgewacht?", vraagt de journalist zich af. "Krijgt Heitinga een laatste kans voor de interlandbreak of heeft hij met de blamerende 4-0 nederlaag voor de Champions League bij Olympique Marseille zijn laatste oortje versnoept?"
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.