Mohamed Ihattaren wil definitief uitkomen voor het nationale elftal van Marokko. Dat bevestigt de middenvelder van RKC Waalwijk in een gesprek met Sportnieuws.nl. De afgelopen jaren twijfelde de linkspoot over zijn interlandkeuze.
In het verleden speelde Ihattaren voor diverse Nederlandse jeugdteams en hij koos aanvankelijk ook voor een toekomst bij het Nederlands elftal. Hij werd in 2019 door bondscoach Ronald Koeman ontvangen in Zeist en zijn beslissing werd zelfs officieel door de KNVB bevestigd. Een debuut bij Oranje bleef echter uit en vervolgens raakte de carrière van de middenvelder in verval. Hij herpakte zich afgelopen seizoen bij RKC Waalwijk, maar een uitnodiging voor (Jong) Oranje bleef uit.
Mohamed Ihattaren kiest voor Marokko
Bij Glory 100 maakte Ihattaren bekend dat hij zijn keuze nu heeft herzien. "Ja, het wordt voor mij het Marokkaanse elftal. Marokko is altijd achter me blijven staan." Onlangs haalde de aanvallende middenvelder nog uit naar Oranje. "Er staan nu ook boys in het Nederlands elftal van wie je denkt: broer, jij zat op de bank toen we daar speelden. Jij stond op de stand-by-lijst. Die werden eerst niet eens opgeroepen, maar nu doen ze alsof het topspelers zijn. De media maken je of breken je, terwijl mensen meegaan mee met die hype van wie hard is."
Lees ook: Emanuel Emegha: 'Ik ben op het WK 2026 de spits van het Nederlands elftal'
Eerder dit jaar werd nog duidelijk dat Ihattaren wel in beeld was bij de KNVB. Met zijn recente spel had de linkspoot zich in de kijker gespeeld bij de Nederlandse voetbalbond. De 23-jarige middenvelder was via zijn zaakwaarnemer José Fortes Rodriguez gevraagd of hij in de nabije toekomst voor Jong Oranje wilde uitkomen. Tot een oproep kwam het echter niet.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.