De spitspositie bij het Nederlands elftal is al lange tijd een zorgenkindje voor Ronald Koeman. De bondscoach heeft achterin én op het middenveld volop keuze, maar voorin is de spoeling dun. Hans Kraay junior ziet echter geen oplossing in de nabije toekomst.
"De spoeling is daar wel erg dun", concludeert Kraay junior zich af in zijn column voor Voetbal International. "Maar Memphis Depay heeft weer minuten gemaakt en schijnt zijn salaris weer eens een keer te hebben ontvangen. En voor mij is Wout Weghorst gewoon onbetwist degene die Memphis in zijn nek hijgt, en ook grote delen van de komende wedstrijden zal gaan spelen", aldus de analist.
Wie is de spits van het Nederlands elftal?
Kraay junior vindt het vooral opvallend dat het Nederlands elftal achterin verschillende topspelers heeft en ook op het middenveld heeft Koeman geen stress. "We kunnen elf geweldige middenvelders opstellen, die allemaal bij mooie topclubs spelen, plus Sem Steijn die zich mag laten zien tussen de grote jongens. Cody Gakpo speelt graag linksbuiten, Xavi Simons doet dat graag, Donyell Malen en Justin Kluivert willen daar graag spelen, maar oh wee oh wee, wie hebben we voor nummer 9?"
Lees ook: Robin van Persie gaat prestigieus record kwijtraken: ’Houdt elkaar bezig'
De van Emanuel Emegha en Mexx Meerdink passeren vaak de revue, maar Kraay junior begrijpt dat de jonge spitsen nog niet geselecteerd zijn. "Ik vind het volledig terecht dat Koeman het met deze jongens gaat doen, en niet nu al Meerdink erbij haalt, die niet altijd speelt bij AZ. En dat hij niet paniekerig Emegha oproept, omdat hij bij Strasbourg vorig seizoen veertien goals heeft gemaakt." Zelfs als Depay of Weghorst afhaken, zou hij het duo niet overwegen. Dan geeft hij liever de voorkeur aan Malen of Gakpo in de spits. "Maar het is wel dunnetjes gesteld met onze topspitsen", besluit de analist.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.