Oranje O19 blijft ongeslagen op EK en plaatst zich voor de volgende ronde

Oranje O19 viert een doelpunt
© IMAGO - Oranje O19 viert een doelpunt
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
17 jun. 2025, 18:52
17 jun. 2025, 18:52

Oranje O19 heeft dinsdagmiddag ook de tweede groepswedstrijd op het EK in Roemenië gewonnen. De Nederlandse talenten waren met 2-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten uit Noorwegen. Dankzij de zege is de ploeg al geplaatst voor de volgende ronde.

Al in de eerste minuut kreeg Oranje een goede kans via Aymen Sliti, hij schoot echter naast. Oranje domineerde vervolgens de openingsfase en na een halfuur kwam Sliti opnieuw dichtbij de openingstreffer. De buitenspeler krulde de bal vanaf de rand van het strafschopgebied tegen de lat. Mede daardoor gingen beide landen met een 0-0 stand de rust in.

Artikel gaat verder onder video

Oranje O19 wint opnieuw

Vlak na rust brak Nederland de ban. Don-Angelo Konadu kwam in het strafschopgebied in balbezit, kapte naar zijn rechtervoet en raakte de paal. Enkele minuten later viel alsnog het doelpunt. Kees Smit ontving de bal van Mark Verkuijl, dribbelde het strafschopgebied in en plaatste de bal beheerst in de verre hoek met zijn linker.

Lees ook: PSV gaat de mist in met felicitatie aan Noa Lang: 'Wie is dit?'

Na een aantal wissels wist Nederland ook nog de 0-2 te maken, ditmaal via Konadu. De spits van Ajax was in de 83e minuut wel trefzeker. Owen Panneflek van FC Twente leverde de assist, waarna de aanvaller koel afrondde. Dankzij de overwinning op Noorwegen blijft Oranje aan kop in Groep B van het EK O19.

Lees meer over:

Oranje O19

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.