Quincy Promes: 'Niet alles wat ik doe is een middelvinger naar Nederland'

Quincy Promes, vijftigvoudig international van het Nederlands elftal
© IMAGO - Quincy Promes, vijftigvoudig international van het Nederlands elftal
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
9 jun. 2025, 21:14
9 jun. 2025, 21:14

Quincy Promes zou een schikking willen treffen met het Openbaar Ministerie, meldt De Telegraaf. Zijn nieuwe advocaat, Cem Polat, dient dinsdag een verzoek tot schorsing van zijn straf in. Als dat wordt ingewilligd, kan de Oranje-international naar Nederland terugkeren zonder dat hij direct wordt opgepakt.

In het verleden werd Promes veroordeeld tot twee gevangenisstraffen, samen goed voor 7,5 jaar. Hij kreeg die straffen voor het neersteken van zijn neef en zijn rol in grootschalige cocaïnehandel. De aanvaller verblijft momenteel in Dubai, maar de uitleveringsprocedure die Nederland is gestart verloopt moeizaam. Omdat Promes graag wil terugkeren naar Nederland, dient zijn advocaat Polat dinsdag een verzoek in om de arrestatie op te schorten.

Artikel gaat verder onder video

Quincy Promes wil terugkeren naar Nederland

Met dat verzoek hoopt Promes zijn carrière op normale wijze te kunnen voortzetten terwijl het hoger beroep loopt. Hij zegt volledige medewerking te willen verlenen aan het proces en is bereid zijn straf uit te zitten als het hof daartoe besluit. "Ik ga niet liegen dat ik Nederland erg mis en graag terug wil komen", stelt de aanvaller in gesprek met RTL Boulevard. "Er wordt ook al heel vaak gezegd dat ik op de vlucht ben, maar ik probeer al een tijd contact te maken met justitie om het op te lossen. Het liefst zou ik weer lekker bij mijn moeder kunnen eten. En vrienden opzoeken. Niet alles wat ik doe is een middelvinger naar Nederland. Ik merk heel erg aan de reacties en aan de kritiek die ik krijg dat ik vaak niet begrepen wordt."

Lees ook: Zelfs Bas van Veenendaal verbaasd na interview met Dean Huijsen

In het schorsingsverzoek doet Promes meerdere voorstellen aan het OM, zo legt zijn advocaat uit. "Een voorwaarde van ons uit is dat hij maandelijks of een andere periode op en neer kan vliegen om zich bijvoorbeeld te melden. Ook financiële zekerheidstellingen staan erin, die best ver gaan kan ik je vertellen, zonder in detail te treden. Dat soort voorstellen zijn er gedaan", somt Polat op. In het verzoek staat geen bekentenis van schuld, zo maakt de advocaat duidelijk. "Ik denk dat het ook wel goed is dat hij in de zittingszaal uitleg kan geven en dat dat misschien zelfs voor het slachtoffer goed kan zijn."

Lees ook: Ronald Koeman gaat ingrijpen bij het Nederlands elftal: 'Hij zeker niet!'

Volgens Promes hangt de zaak 'als een donkere wolk' boven zijn hoofd. "Op dit moment is dat gewoon heel zwaar. Ik ben me bewust van mijn voorbeeldfunctie en ik denk dat het ook goed kan zijn voor de jongeren in Nederland als er iemand kan komen zoals ik en die kan uitleggen uit ervaring en kan behoeden voor bepaalde dingen. Ik denk dat het alleen maar een win-win is."

Lees meer over:

Nederland Quincy Promes

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.