Ronald Koeman scherp op de vingers getikt door Valentijn Driessen

Ronald Koeman, bondscoach van het Nederlands elftal
© IMAGO - Ronald Koeman, bondscoach van het Nederlands elftal
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
31 mei 2025, 16:55
31 mei 2025, 16:57

Valentijn Driessen stelt dat Ronald Koeman zichzelf in de problemen brengt door steeds dezelfde spelers te selecteren voor het Nederlands elftal. Volgens de journalist is het belangrijk dat de bondscoach zijn selectie af en toe vernieuwt, om de honger en scherpte binnen het team te behouden. Vooral Sem Steijn had in deze interlandperiode een kans verdiend, aldus Driessen.

Afgelopen maanden presenteerde Koeman zijn selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Finland en Malta. De afwezigheid van de geblesseerde Bart Verbruggen leidde tot een verrassende oproep voor Kjell Scherpen, maar verder bleef de bondscoach grotendeels vasthouden aan de vertrouwde namen. De meest opvallende afwezige was Sem Steijn, die volgens Driessen wél een plek in de selectie had moeten krijgen. "Dat vind ik een beetje het gevaar bij Oranje; het wordt een soort gesloten bolwerk", zegt de journalist in de podcast Kick-off van De Telegraaf.

Artikel gaat verder onder video

Valentijn Driessen scherp richting Ronald Koeman

"Koeman kijkt niet verder dan de spelers met wie hij het tot dusver allemaal heeft gedaan", vervolgt Driessen, die het EK van afgelopen zomer als voorbeeld aanhaalt. In Duitsland haalde het Nederlands elftal de halve finales. "Dat vond hij geweldig, maar het was niet om aan te zien", aldus de journalist, die zich afvraagt waarom Steijn nog steeds niet is opgeroepen. "Koeman gaat natuurlijk zeggen dat hij Tijjani Reijnders en Xavi Simons heeft. De een is de beste middenvelder van Italië en heeft Champions League gevoetbald, en voor Simons geldt een beetje hetzelfde."

Lees ook: Ronald Koeman ontvangt open sollicitatie: 'Ik kan 100 procent impact hebben op Oranje'

In het selectiebeleid van Koeman schuilt volgens Driessen echter een groot gevaar. "Je moet uitkijken dat je niet maar die groep bij elkaar blijft houden, zonder verversing." Volgens de verslaggever geldt voor internationale selecties hetzelfde als voor clubs: er moet af en toe worden ververst. Daar is Mike Verweij het volledig mee eens. "Het laatste halfuur tegen Malta kun je Steijn natuurlijk best opstellen." Ook tegen Finland was volgens Driessen een kans voor de topscorer van de Eredivisie. "Dat zijn de ideale gelegenheden om dat soort jongens er wel bij te halen. Je moet nooit afsluiten voor vers bloed."

Lees ook: Details nieuwe uittenue Nederlands elftal lekken uit: Nike kiest voor 3 kleuren

Sinds de meest recente selectiebekendmaking publiceert de KNVB geen voorselecties meer. Volgens Driessen is die beslissing genomen om Koeman uit de wind te houden. "Dit is ook de reden dat hij geen voorselectie meer wil brengen. In de voorselectie had Steijn natuurlijk altijd moeten staan. Dan moet je je weer verantwoorden, maar dat zal hij nu toch moeten doen", besluit de journalist van De Telegraaf.

Sem Steijn verdient een plekje in de selectie van het Nederlands elftal

75.1%

19.9%

5.0%

563 stemmen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.