Ronald Koeman wijzigt Oranje-plannen: 'Hij start niet tegen Malta'

Ronald Koeman tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal
© ESPN - Ronald Koeman tijdens een persconferentie van het Nederlands elftal
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
6 okt. 2025, 16:53
6 okt. 2025, 16:55

Memphis Depay sluit door een verdwenen paspoort later aan bij het Nederlands elftal. Volgens bondscoach Ronald Koeman heeft dat grote invloed op zijn planning van de interlandweek. De spits zal daardoor niet in de basis beginnen in het WK-kwalificatieduel met Malta, komende donderdag om 20.45 uur.

Maandagmorgen hoorde Koeman dat Depay later zou aansluiten bij het Nederlands elftal. "De teammanager werd gebeld, gelukkig heeft ze me niet wakker gemaakt. Ik kreeg wel een berichtje dat ik haar moest bellen. Dat is een slecht teken, ja", vertelde de bondscoach maandagmiddag tijdens een persconferentie op de KNVB Campus in Zeist.

Artikel gaat verder onder video

Memphis Depay op de bank tegen Malta

Koeman vervolgde: "Hij zou, onze tijd, om half drie 's nachts vliegen. Hij zocht wat spullen, maar vond zijn paspoort niet. Dan is het lastig vliegen. Hij is desondanks naar het vliegveld gegaan, maar kwam niet door de douane heen. Ook niet als je Memphis bent. De volgende stap is dat je dan een nooddocument krijgt en dan maar een dag later gaat vliegen. De bedoeling is dat hij komende nacht vliegt en hier morgenvroeg om half 10 landt."

Lees ook: Kenneth Pérez: 'Hij is de toekomstige spits van het Nederlands elftal'

Zijn latere aankomst verandert voor Koeman iets aan plannen die hij deze interlandweek eigenlijk had met Depay. "Hij zal niet starten tegen Malta", aldus de bondscoach. Die wijziging moet niet als een straf gezien worden voor de spits. "Nee, we hebben een te goede relatie. Normaal gezien is dit de waarheid. Iedereen kan een keer te laat komen, maar niet omdat je een wedstrijd moet spelen. In zijn geval, kom je op het punt dat je je afvraagt wat fysiek het beste is voor hem, en uiteindelijk ook voor het team. Het is geen straf dat hij niet start."

Lees ook: Givairo Read krijgt forse kritiek van zijn eigen moeder: 'Dit was heel stom!'

Het Nederlands elftal speelt komende donderdag (9 oktober) om 20.45 uur een WK-kwalificatiewedstrijd op bezoek bij Malta (20.45 uur). Drie dagen later (12 oktober) ontvangt Oranje Finland om 18.00 uur in de Johan Cruijff ArenA. Vorige interlandperiode schreef de spits overigens geschiedenis door zich tot topscorer aller tijden van het Nederlands elftal (52 doelpunten) te kronen.

Lees meer over:

Ronald Koeman Memphis Depay

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.