Viaplay jaagt abonnees (opnieuw) in het harnas: niet alles meer live uitgezonden

Ryan Gravenberch in actie voor Liverpool
© IMAGO - Ryan Gravenberch in actie voor Liverpool
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
7 jul. 2025, 14:15
7 jul. 2025, 14:16

Viaplay heeft een aantal veranderingen doorgevoerd, waarmee het streamingplatform zijn abonnees (opnieuw) tegen zich in het harnas jaagt. Het Zweedse bedrijf beperkt de toegang tot diverse sporten waarvoor het de uitzendrechten bezit, maar verlaagt de abonnementsprijs niet als compensatie. Op X leidt dit tot flinke kritiek.

Viaplay bevindt zich in financieel zwaar weer en werd onlangs op het nippertje van een faillissement gered dankzij investeringen van Canal+ en PPF. Sindsdien is de situatie voor abonnees niet verbeterd. De abonnementsprijzen zijn bijvoorbeeld meerdere keren verhoogd, waardoor Viaplay inmiddels tot de duurste streamingdiensten in Nederland behoort. Terwijl de tarieven blijven oplopen, schaalt het bedrijf ook nog eens de uitzendingen verder af. Steeds meer sportwedstrijden worden niet langer live of volledig uitgezonden.

Artikel gaat verder onder video

Viaplay verkoopt deel Premier League-wedstrijden

Onlangs gingen er geruchten rond dat Viaplay zou gaan snijden in de uitzendingen van de aankomende PDC dartstoernooien. Totaal TV nam contact op met de streamingdienst om opheldering te krijgen. Viaplay wuifde de berichten weg en stelde dat 'deze plannen er op dit moment niet zijn'. Toch volgde binnen 24 uur alsnog de aangekondigde veranderingen (bezuinigingen). "Dit wordt vandaag door Viaplay na vragen van kijkers via sociale media bevestigd. Binnen 24 uur is het 'geen plannen hebben' dus veranderd in wel degelijk bezuinigen op sportuitzendingen van evenementen waarvan Viaplay in Nederland de exclusieve uitzendrechten bezit", schrijft Totaal TV.

Lees ook: Fans halen uit naar Viaplay door storing tijdens vrije training: 'Fiascoplay'

Daar blijft het niet bij, want ook andere sporten moeten het ontgelden bij Viaplay. Zo heeft de Zweedse streamingdienst een deel van de uitzendrechten van de Premier League verkocht aan Amazon Prime. Door deze overeenkomst mag Amazon Prime 38 wedstrijden uit deze competitie live uitzenden, waardoor Viaplay die duels niet langer mag tonen. Voor veel abonnees voelt dit als een klap in het gezicht, zeker voor wie specifiek een abonnement nam om álle Premier League-wedstrijden te kunnen volgen. Die mogelijkheid is nu verdwenen, zonder enige vorm van compensatie zoals een lagere abonnementsprijs.

Lees meer over:

Nederland

Reacties

MartyGoorts avatar
MartyGoorts
  • (bewerkt)

Viaplay is pure oplichting met de hoofdletter Z van ZWENDEL

Je moet ingelogd zijn om te reageren.