Wouter Groes grijpt absolute hoofdrol met doelpunt, rode kaart en spreekkoren

Wouter Goes krijgt rood
© ESPN - Wouter Goes krijgt rood
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
4 mei 2025, 16:42
4 mei 2025, 16:46

Wouter Goes kreeg zondagmiddag geen warm welkom in de competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en AZ (0-3). De verdediger werd constant uitgefloten bij balbezit en incasseerde enkele tikken van zijn tegenstanders. Goes wist wel te scoren, maar haalde het einde van de wedstrijd niet door een rode kaart.

Na veertien seconden werd Goes al op 'Deventerse wijze' onthaald in De Adelaarshorst. Hij speelde zijn ploeggenoot Seiya Maikuma aan en toen de bal al lang van zijn voet was vertrokken, kreeg de mandekker een provocerende beuk van Milan Smit. Scheidsrechter Bas Nijhuis liet de actie onbestraft. De 'toon was gezet', concludeerde ESPN-commentator Martijn van Zijtveld. Het thuis juichte de actie van Smit luidkeels toe en even later klonken er ook beledigende spreekkoren vanaf de tribunes. "Wouter Wouter, je moeder is een hoer", klonk het.

Artikel gaat verder onder video

Wouter Goes grijpt hoofdrol in Deventer

Vlak voor de pauze nam Goes sportief revanche met zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen. Na een hoekschop van Peer Koopmeiners schoot hij via de onderkant van de lat raak en vloog de bal in het doel van Go Ahead Eagles. De verdediger toonde daarna de achterkant van zijn shirt richting het thuispubliek, dat hem de hele wedstrijd uitfloot. "Daar is het nota bene Goes! Dat verzin je toch ook niet. Een knappe goal is het wel, zo nog even de binnenkant van je voet ertegenaan duwen. Als iedereen onder de bal doorgaat, is het een soort reflex van Goes", reageerde Van Zijtveld na de treffer.

Lees ook: Ruud Gullit niet herkend door eigenaar van één van zijn voormalige clubs

Ook Danny Koevermans genoot van het doelpunt. "Alsof het zo moet zijn", klonk het in zijn analyse voor ESPN. "Z’n eerste goal in de competitie, maar hij doet het echt als een volleerd aanvaller. Wat een geweldig doelpunt. Dat mag je ook wel even vieren, maar daarna moet je ook snel wegwezen. Je kan je overigens wel afvragen hoe Goes zo vrij kan staan. De afspraken bij verdedigende spelhervattingen zien er niet goed uit bij Go Ahead, maar Goes doet het fenomenaal met de binnenkant van zijn voet." Het einde van de wedstrijd haalde Goes echter niet. Na een harde tackle op Enric Llansana werd hij in blessuretijd met rood weggestuurd door Nijhuis.

Tekst gaat verder onder de video.

De gebeurtenissen zijn niet los te zien van de bekerfinale tussen AZ en Go Ahead van 21 april. Tijdens de wedstrijd raakte Goes meerdere keren in de clinch met spelers van Go Ahead Eagles. In de reguliere speeltijd kreeg hij een gele kaart, nadat hij in het lichaam van Smit kneep. Tijdens de strafschoppenserie volgde een tweede gele kaart vanwege nieuwe provocaties, al blijft onduidelijk wat hij precies deed. Door een recente regelwijziging leidde dat overigens niet tot een rode kaart. Bovendien zou de mandekker van Jong Oranje na de 1-0 van AZ doelbewust spelers hebben opgezocht om vlak voor hun gezicht te juichen.

Lees meer over:

Nederland Wouter Goes

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.