Absolute droom van Jutta Leerdam komt uit: 'Ik kan het niet geloven'

Jutta Leerdam
© IMAGO - Jutta Leerdam
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
16 dec. 2025, 19:57
16 dec. 2025, 20:41

Jutta Leerdam gaat een samenwerking aan met Nike. Dat partnerschap is opvallend, omdat het Amerikaanse kledingmerk doorgaans geen sponsordeals sluit in sporten waarvoor het geen eigen materiaal ontwikkelt. Voor de topschaatsster betekent de deal het uitkomen van een droom.

Leerdam krijgt de status van zogenoemde Nike Athlete. Daarmee voegt ze zich bij een select gezelschap van wereldsterren als LeBron James, Carlos Alcaraz en Cristiano Ronaldo. Ook Virgil van Dijk, Frenkie de Jong, Sifan Hassan en breakdancer India Sardjoe behoren tot deze groep. "Ik kan het nog steeds niet helemaal geloven", schrijft de meervoudig wereldkampioene bij een video op Instagram.

Artikel gaat verder onder video

"Het kleine meisje binnen in mij lacht zo breed en de vrouw die ik ben geworden is zó trots", vervolgt de 26-jarige Leerdam. "Dit was altijd al een droom, naast presteren op het ijs. Ik nam nooit genoegen met minder, omdat ik wist wat ik wilde. Dat ze (Nike, red.) geloven in waar ik voor sta op en naast het ijs is het grootste compliment van allemaal."

Samenwerking Jutta Leerdam en Nike

Leerdam liet vorige maand al weten het gezicht te worden van NikeSKIMS, een sportkledinglijn voor vrouwen. Over de financiële details van beide sponsordeals is niets bekendgemaakt. Vanaf 26 december komt de topschaatsster in actie op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen, waar ze zich wil plaatsen voor de 500, 1.000 en 1.500 meter op de Olympische Winterspelen in Milaan.

Lees meer over:

Jutta Leerdam

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.