Tijdens de 1.500 meter van zijn zoon liet Erben Wennemars zich volledig laten gaan op de tribunes van de Olympische Winterspelen. De oud-schaatser kon zijn emoties nauwelijks in toom houden en in zijn enthousiasme ging zelfs de bril van een toeschouwer eraan. Inmiddels heeft hij voor het eerst gereageerd op het veelbesproken voorval.
"Je hebt nogal wat over je heen gekregen", stelde presentator Beau van Erven Dorens zondagavond bij RTL Tonight. "Ik was enigszins enthousiast, misschien wel te enthousiast. Hou maar op Erben", reageerde Wennemars, die intens meeleefde met zijn zoon Joep Wennemars. Na de grote teleurstelling op de 1.000 meter reed de 23-jarige topschaatser een goede 1.500 meter. "Ik hoopte maar één ding: dat hij de beste race zou rijden die hij kon rijden op de 1.500 meter. Dat heeft hij gedaan en daar was ik zo blij mee."
Wennemars vervolgt: "Ik heb de pijn gezien bij hem, maar ik had het ook voor andere mensen gedaan hoor. Je gunt iedereen op de Olympische Spelen de beste race die ze kunnen rijden. Dan is het heel makkelijk om te zeggen dat iemands kans of tijd nog wel komt. Maar je hebt die garantie niet, je hebt geen enkele garantie dat het ooit nog komt. Als vader hoop je gewoon dat hij de beste race kan rijden. Daarna vindt iedereen iets van hoe ik juichte. Dat had ik misschien wel minder kunnen doen, maar ik was zo opgelucht dat het zo'n goede race was."
Erben Wennemars blikt terug
Van spijt is bij Wennemars geen sprake. "Helemaal niet", stelt de voormalig topschaatser. Hij geeft aan dat er kritiek zal zijn en dat die ook op hem gericht mag worden. "Ik weet ook dat ik betrokken ben en enthousiast. Ik hou van schaatsen en eerlijke sport, mensen vinden dat ook mooi. Maar er zijn ook mensen die dat niet mooi vinden. Dan is dit het moment om er iets over te zeggen. Ik vind het prima."
Wennemars: "Joep vindt het niet erg. We hebben heel veel discussies de afgelopen jaren over wat mijn rol is en wat kan en wat niet bij hem. Ik werk het liefst als hij moet rijden. Ik was hier gewoon vader en dat mag ik zijn. Ik vind het een hele andere rol ook. Joep weet al sinds hij schaatst dat zijn vader of zelf schaatst of werkt voor televisie. Dat is een rol die me past en dan ben ik ook anders. Ik kan dit gedrag wel inhouden hoor, geen probleem, ook als ik werk. Maar daar was ik niet aan het werk, daar was ik vader."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.