Femke Kok verbeterde zondagavond het wereldrecord op de 500 meter. Tijdens de World Cup in Salt Lake City noteerde de wereldkampioene een tijd van 36,09, waarmee ze het twaalf jaar oude record van de Zuid-Koreaanse Lee Sang-hwa (36,36) uit de boeken schaatste. Voor die prestatie wordt Kok rijkelijk beloond.
Zaterdagavond kwam Kok al dicht in de buurt van het oudste wereldrecord bij de vrouwen. Ze klokte in de Utah Olympic Oval een tijd van 36,48 en was dus iets langzamer van Lee. Zondag opende de topschaatsster iets langzamer dan de recordrace van de Zuid-Koreaanse, maar dat maakte de wereldkampioene in de slotmeters meer dan goed. De 25-jarige haalde maar liefst 0,27 seconde van het record af van het wereldrecord op de kortste afstand af.
Kok is de eerste Nederlandse vrouw ooit die het wereldrecord op de 500 meter in handen heeft en dat levert een leuk extraatje op. Sinds dit seizoen beloont schaatsunie ISU namelijk elke rijder die een wereldrecord verbreekt met een speciale ring én 5.000 dollar (zo’n 4.300 euro). Ook de wereldkampioene krijgt die premie. Een World Cup-overwinning op de 500 meter levert bovendien 750 dollar (ruim 650 euro) op. Zondagavond verdiende Kok dus in één klap een ring én 5.750 dollar (zo'n 4.950 euro).
Prijzengeld Femke Kok
Over het hele weekend heeft Kok zelfs nog meer prijzengeld bij elkaar gereden. Vrijdag werd ze tweede op de 1.000 meter en zaterdag won ze al de eerste 500 meter. Die winst leverde haar opnieuw 750 dollar op, terwijl de tweede plek op de kilometer zelfs 1.000 dollar (860 euro) waard is, omdat die afstand per weekend maar één keer op het programma staat. In totaal heeft Kok in Salt Lake City dus 7.500 dollar (6.460 euro) verdiend.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.