Angel Daleman hoopte zaterdagmiddag wraak te nemen voor het missen van de Olympische Winterspelen. Haar jacht op goud tijdens de 500 meter op de EK afstanden liep echter anders. De race eindigde in een teleurstelling en na afloop kon de achttienjarige topschaatsster haar emoties niet onderdrukken.
Op het rechte stuk ging het mis toen Daleman haar schaats verkeerd plaatste, waardoor ze hard tegen de boarding viel. De wedstrijd werd kort stilgelegd, omdat ze daarbij tegen de tijdswaarneming botste en de wedstrijdleiding even moest ingrijpen. "Ik had een missertje bij de start. Daardoor was ik denk ik te gretig en zo klapte ik op m'n buitenkant. En dan is het klaar", reageerde ze na afloop voor de camera van de NOS.
Daleman zit in de hoek waar de klappen vallen. De schaatsster mist volgende maand de Olympische Winterspelen, omdat ze zich tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf op de 500, 1.000 en 1.500 meter niet wist te plaatsen. Ook het EK Polen eindigt nu in een grote teleurstelling. "Ja, dit is wel echt heel kut", aldus Daleman, die benadrukt dat ze fysiek geen last heeft van haar valpartij. "Helemaal heel. Zoiets kan gewoon gebeuren. Het hoort er bij."
Valpartij Angel Daleman
Een valpartij van Jutta Leerdam verpeste vorige maand overigens ook al de 1.000 meter van Daleman tijdens het OKT. "Ik zat heel erg in mijn tunnel en opeens valt Jutta", vertelt ze tegenover het Algemeen Dagblad. "Dan schrik je en dat heeft invloed gehad op mijn eigen race. Dat is heel zonde en balen, dat het precies op zo'n moment gebeurt. Een week eerder reed ik harder dan de meiden die nu naar Milaan gaan. Maar ja, zo werkt het systeem. Als het in je straatje past, ben je het eens met de opzet. En anders niet. Zo blijft het toch.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.