Irene Schouten komt met een update na onzekere tijd: 'Nu weer knuffelen'

Irene Schouten komt met een update
© IMAGO - Irene Schouten komt met een update
MeeMetOranje MeeMetOranje
28 mei 2025, 13:00

Voormalig topschaatsster Irene Schouten heeft een lastige periode achter de rug. Door gezondheidsproblemen bij haar zoontje Dirk moest ze stoppen met haar plannen voor een eigen marathonteam. Inmiddels probeert ze thuis weer te genieten van de kleine dingen.

Na haar vertrek bij Team Albert Heijn Zaanlander was Schouten druk bezig met het opzetten van haar eigen ploeg. “Ons doel was om een bijdrage te leveren aan de vernieuwing van deze prachtige sport en uiteraard als team mee te doen voor de overwinningen... Wegens de gezondheid van mijn zoon Dirk heb ik helaas moeten besluiten het project stop te zetten”, legde ze uit. Schouten wilde haar volledige aandacht aan huis geven: “Alle aandacht die ik heb wil ik aan thuis geven en daarbij lukt het me niet om me 100 procent in te zetten om te trainen en ambities van de ploeg waar te maken.”

Artikel gaat verder onder video

Lees meer: Irene Schouten stopt per direct met project wegens gezondheid zoontje

Gelukkig was er afgelopen weekend ook ruimte voor mooie momenten. Op Instagram deelt Schouten beelden van twee bruiloften waar ze aanwezig was, met witte hartjes erbij. Vooral het knuffelen met haar zes maanden oude zoontje doet haar goed. “Nu weer lekker knuffelen en een beetje studie”, schrijft ze erbij. Op de video’s is te zien hoe ze geniet van haar tijd met Dirk.

Vele lieve berichten

Veel mensen reageren vol liefde op haar berichten. Onder sporters is er veel begrip en medeleven. Schaatsicoon Marianne Timmer steunt haar via LinkedIn: “We hadden Irene graag weer op het ijs gezien, maar dit pad is minstens zo belangrijk.” Ook olympisch kampioenen Naomi van As en Ellen Hoog leven mee. “Dat is natuurlijk superverdrietig”, zegt Ellen in de podcast met Naomi en Sportnieuws.nl. “Het feit dat ze dit moest laten gaan, dat is gewoon heel moeilijk. Ze had het graag gewild.” Van As vertelt dat het team al bijna stond: “Er stond eigenlijk al een team. En dan moet je dus alles stopzetten, iedereen gaan vertellen dat het niet doorgaat. Dat is best wel moeilijk.Toch begrijpen ze als moeders haar keuze heel goed: “Wat jij ook al zei: de gezondheid van je kind gaat voor alles. Nu kan ze lekker van hem genieten en al haar tijd aan hem besteden.”

Lees meer over:

Irene Schouten

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.