Joy Beune ziet belangrijke schakel wegvallen: 'Tijd om afscheid te nemen'

Enorme teleurstelling voor Joy Beune
© IMAGO - Enorme teleurstelling voor Joy Beune
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
23 mrt. 2026, 10:56
23 mrt. 2026, 10:56

Joy Beune krijgt tijdens haar vakantie in Oostenrijk te maken met een flinke aderlating. Ke Jiaxin vertrekt namelijk bij Team X²O Badkamers. De Chinese oud-schaatser was de afgelopen vier jaar een van de belangrijkste motoren achter de sterke prestaties van het team.

Jiaxin, in de schaatswereld beter bekend als Jason, was sterk verbonden aan de formatie van Martin en Erwin ten Hove. Oorspronkelijk aangetrokken als materiaalman, ontwikkelde zijn rol zich in de loop der tijd tot die van sprintcoach. "Het is hoog tijd voor mij om afscheid te nemen en het volgende hoofdstuk van mijn carrière te verkennen", schrijft hij op Instagram.

Artikel gaat verder onder video

Hoewel Jiaxin over de precieze vertrelredenen vaag blijft, lijkt het erop dat de sprintcoach verwijst naar de geruchten dat hij zou overstappen naar Team Reggeborgh, de ploeg van Kjeld Nuis. "Er zijn de afgelopen maand veel verhalen de ronde gegaan, maar ik zie het nut er niet van in om deze te verklaren of te bespreken. Waar ik op terug wil kijken als ik naar de afgelopen vier jaar kijk, zijn de goede dingen, én alleen de goede dingen."

Aderlating voor Joy Beune

Jiaxin: "Vier jaar geleden in het olympisch dorp van Beijing deed ik jullie een belofte: dat ik zou helpen een pad te creëren voor pure sprinters in Nederland. Ik ben trots te kunnen zeggen dat we dat samen hebben gerealiseerd. Aan de schaatsers die mij hebben vertrouwd: ik kan jullie niet genoeg bedanken voor het vertrouwen en het geloof dat jullie in mij hebben gesteld. Het is een ongelooflijke reis geweest om met jullie allemaal te mogen werken."

Lees meer over:

Joy Beune

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.