Jutta Leerdam deelt gezondheidsupdate na harde aanrijding op de fiets

Jutta Leerdam voor de camera van de NOS
© NOS - Jutta Leerdam voor de camera van de NOS
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
1 dec. 2025, 09:07
1 dec. 2025, 09:09

Jutta Leerdam werd eind vorige week van haar fiets gereden door een automobilist die met zijn telefoon bezig was. De 26-jarige schaatsster kwam hard ten val, maar leek aanvankelijk alleen schaafwonden aan haar gezicht en arm te hebben. Nu deelt ze een aanvullende update over haar verwondingen.

Op TikTok deelde Leerdam zaterdag zelf wat er precies is gebeurd en liet ze haar verwondingen zien. "Aan de man die op zijn stomme telefoon zat, terwijl hij aan het rijden was en mij van de weg heeft gereden", schreef ze, terwijl haar geschaafde arm en gezicht in beeld komen. "Hij kwam uit de andere richting en reed aan mijn kant van de weg. Hij mag van geluk spreken dat ik taai ben", aldus de schaatsster.

Artikel gaat verder onder video

Nu laat Leerdam ook op Instagram van zich horen. "Nog steeds gezond. We hebben dingen te doen", schrijft de topschaatsster bij een foto waarop ze lachend tijdens een training te zien is. In de reacties op TikTok liet ze bovendien weten dat haar volgers zich geen zorgen hoeven te maken. "Geen zorgen. Ik ben nog steeds gezond", reageerde ze op een van haar fans die van het incident was geschrokken.

Gezondheidsupdate Jutta Leerdam

Het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), tussen 26 en 30 december, lijkt voor Leerdam ondanks haar aanrijding niet in gevaar te komen. De topschaatsster hoopt zich later deze maand in Thialf te plaatsen voor de Olympische Winterspelen van 2026 in Milaan, waar ze wil strijden om het felbegeerde goud op haar favoriete afstand: de 1.000 meter. Onlangs won ze die afstand tijdens de World Cup Salt Lake City, maar in Calgary werd de een week later geklopt door Femke Kok.

Lees meer over:

Jutta Leerdam

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.